XIX. Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe

435

Nie každý víkend je v Púchove taký pestrý, ako bol tohtoročný prvý májový. Od 3. do 5. mája bol Púchov dejiskom XIX. Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe.

Zimný štadión sa na tri dni obalil farbami, trblietkami a úsmevmi. Majstrovstiev plných elegancie, tanca, radosti a hlavne prenádherných tanečných choreografií sa zúčastnilo vyše 1000 mažoretiek zo všetkých kútov Slovenska. Prihlásilo sa 29 súborov s tým najlepším, čo si poctivo nacvičili. Odbornej porote a širokej verejnosti predviedli dychberúce tanečné vystúpenia, pri ktorých neraz diváci slzili od dojatia. Odborná porota vybrala tie naj choreografie, ktoré budú Slovenskú republiku reprezentovať na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Liberci. Naše mažoretky Nelly takisto divákov a porotu nesklamali a opäť očarili porotu i publikum. Do Liberca pôjdu obhajovať svoje tituly v sedemnástich kategóriách.

Z 1. miesta s titulom Majster Slovenska 2024 sú to: SÓLO kadet pom-pom – Simona Adamčíková, SÓLO junior pom-pom – Aneta Pšenková, MINI junior pom-pom – Saša Javorková, Petra Kuchtová, Elise Lezzani, Natália Masariková, Nina Mišáková, Zuzana Svinčáková, Nella Sofia Velegová, DUO/TRIO senior pom-pom – Romana Halušková, Dominika Žabková, Valéria Satinová. Z veľkých formácií VF kadet pom-pom (McDonald´s), VF junior pom-pom (Virtuálna realita) a DEFILÉ junior pom-pom (Aquaman).

Z titulu 1. vicemajstra Slovenska sa predstavia dievčatá z MINI kadet pom-pom – Simona Adamčíková, Bela Belobradová, Nela Dvorská, Linda Kniežová, Petra Mudráková, Nina Pažitná, Linda Suchánková, SÓLO senior pom-pom – Romana Halušková, MINI senior pom-pom – Veronika Kuchtová, Lucie Lezzani, Natália Mikovičová, Natália Pšenková, Valéria Satinová, Veronika Vozáriková, Dominika Žabková, VF senior pom-pom (Príbeh o troch bratoch) a DEFILÉ senior pom-pom (Piráti z Karibiku).

Ako 2. vicemajster Slovenska bude súťažiť na ME veľká formácia junior MIX (Osobný strážca).

Na majstrovstvá Európy postúpili aj choreografie MINI MIX junior – Nella Sofia Velegová, Saša Javorková, Natália Masariková, Nina Mikušová, Zuzana Pšenáková, Nastasia Rafajová, Natália Smataníková a MINI MIX kadet – Sofia Belianská, Tamara Pšenáková, Timea Vráblová, Natália Novosádová, Klára Kubíková, Vanesa Majeríková a Bianka Brunová, obidve zo 4. miesta.

Z piateho miesta na MSR vycestujú do Liberca VF kadet MIX s choreografiou Rozprávkový svet a Defilé junior BATON s choreografiou Čokoláda.

Ani ostatné naše choreografie neostali bez ocenení. Napriek tomu, že nepostúpili na ME, získali vo veľkej konkurencii krásne umiestnenia:

Sólo kadet BATON – Simona Adamčíková – 4. miesto, TRIO junior pom-pom – Aneta Pšenková, Petra Kuchtová a Elise Lezzani – 4. miesto a MINI MIX senior – Michaela Pijaková, Natália Pojezdalová, Veronika Kuchtová, Nina Jancová, Petra Hájovská, Liliana Drábová – 5. miesto.

Všetkým našim dievčatám ďakujeme za krásny kultúrny aj športový zážitok a želáme veľa šťastia na Majstrovstvách Európy.

Tohtoročné MSR nedali zabrať len mažoretkám, ale aj nám všetkým, ktorí sa okolo nich pohybujeme. Keďže sme ich organizovali my v Púchove, stálo to veľa úsilia i nás. Radi by sme touto cestou poďakovali rodičom za trpezlivosť, podporu, všetkým, ktorí sa podieľali na šití, výrobe kostýmov a príprave súboru na vystúpenia, trénerkám Adriáne Kučerovej, Veronike Vozárikovej, Dominike Žabkovej, Nine Kutejovej a Michaele Pijakovej. Veľká vďaka patrí aj Andrei Brozákovej, Taťjane Brozákovej a Ľudmile Kvaššayovej nielen za to, že zostavili a natrénovali s dievčatami ocenené choreografie, ale aj za celú prípravu a organizáciu majstrovstiev. Ďakujeme aj organizačnému tímu, rodičom a priateľom za finančnú aj materiálnu pomoc, Asociácii mažoretkového športu Slovensko, Mestu Púchov, MŠK Púchov, Centru voľného času Púchov, Podniku technických služieb mesta Púchov za organizačnú pomoc a podporu a sponzorom: Obec Dohňany, Rona, a. s., JTAudio, Alfa DM, Elzadent s. r. o., AM Klíma – Milan Adamčík, LADCE BETÓN, Cementáreň Ladce, M. S – Stav – Michal Srečko, Dominik Vavrinec – Xd, Safír, reštaurácia Antunovič, SESTAV, Nestlé, FC KEBAB, Pipi grill – fresh food, Mäsokombinát Púchov, studiorosina, Novostavby nakluc.sk, Relaxačné a masážne štúdio Maya, šípKOLÁČIKová Ruženka, Agrofarma Červený Kameň, EMATtools, Kúpele Nimnica, Kaufland, Slovakia Chips a všetkým ostatným prispievateľom a sponzorom.

Všetkým, ktorí sa podieľali či už na príprave kostýmov, detí, priestorov, občerstvenia, alebo pomáhali priamo počas súťaže na mieste, patrí naše veľké ĎAKUJEME!

Kolektív CVČ Púchov
Foto: AMAS, Nelly