Z prvého kola slovenskej ligy v hasičských šesťdesiatkach si Nosičanka priniesla bronz

388
Terézia Srogončíková bodovala hneď v prvom kole slovenskej ligy v hasičských šesťdesiatkach v Banskej Bystrici.

Niekoľko týždňov po začiatku roku 2018 odštartovala v sobotu 10. marca nová sezóna pre mladých hasičov priamo v srdci Slovenska v priestoroch haly športového gymnázia v Banskej Bystrici. Hasiči z Občianskeho združenia Plameň Badín v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom pripravili II. ročník Slovenských halových pretekov jednotlivcov v behu na 60 m cez prekážky, ktorý bol zároveň 1. kolom slovenskej ligy v behu na 60 m cez prekážky.

Deti si počas prestávky medzi sezónami ich obľúbenej disciplíny oddýchli a tak boli lačné po pretekaní. Usporiadatelia pripravili dve pretekárske dráhy s tartanovým povrchom. Deťom poskytli časový priestor na tréning, počas ktorého sa mohli rozcvičiť, rozbehať, vyskúšať prekážky a potom už nič nebránilo tomu, aby preteky mohli začať.

Ako prvé sa na štart postavili deti prípravky, ktoré preukázali veľkého bojového ducha  a napokon si prvenstvo vybojovala sedemročná Alena Bőhmová z SDH Výčapy s časom 22,29 sekundy, druhý bol Lukáš Černý taktiež z SDH Výčapy s výsledným časom 24,61 sekundy a tretie miesto si vybojoval iba päťročný Lukas Chalány z DHZ Madunice s časom 24,78 sekundy.

Po prípravke nasledovala kategória mladších dievčat, v ktorej bola na prvom mieste Ema Žufová z DHZ Madunice s výsledným časom 16,35 sek. (15,35 sek. + 1 sek. za vek), druhá bola Patrícia Dižová z DHZ Kolárovice s časom 18,30 sek. (16,80 sek. + 1,5 sek. za vek), tretie miesto si vybojovala Barbora Golisová z DHZ Zákopčie Tarabov s časom 19,61 sek. (18,11 sek. + 1,5 sek. za vek). V kategórii mladších chlapcov, ktorých sa na štart postavilo celkovo šestnásť si svoje prvenstvo vybojoval Andrej Krempaský zo ZK IMA Spišská Nová Ves s výsledným časom 14,98 sek. (13,98 sek. + 1 sek. za vek), druhý skončil Adam Svoboda z SDH Výčapy s časom 15,84 sek. (14,84 sek. + 1 sek. za vek), tretie miesto vybojoval opäť člen DHZ Madunice Patrik Rak s časom 16,36 sek. (15,86 sek. + 0,5 sek. za vek).

Nasledovala nami očakávaná najpočetnejšia kategória starších dievčat, v ktorej mal okres Púchov jedinú zástupkyňu Terezku Srogončíkovú z DHZ Nosice, ktorá minuloročným celkovým prvenstvom v tejto súťažnej disciplíne ukončila kategóriu mladších dievčat. Na štartovej listine starších dievčat bolo zapísaných celkovo 36 súťažiacich a v tomto počte aj úspešne prekonali všetky prekážky a dobehli do vytúženého cieľa. Dievčatá opäť ukázali svoju bojovnosť, pretože rozdiel výsledného času medzi prvým a štvrtým miestom bol minimálny – 0,49 sek. a musíme podotknúť, že sezóna iba začala. Napokon na prvom mieste skončila Viktória Krempaská zo ZK IMA Spišská Nová Ves s časom 13,44 sek. (12,44 sek. + 1 sek. za vek), druhá bola Michaela Petrušková z rovnakej organizácie s časom 13,46 sek. (13,46 sek) a tretie miesto si vybojovala Terezka Srogončíková z DHZ Nosice s výsledným časom 13,87 sekundy.

Ako poslední pretekali starší chlapci v celkovom počte 22 súťažiacich. Tak ako aj v kategórii starších dievčat to bol poriadny boj a napokon si svoje víťazstvo vybojoval Tomáš Štinčík zo ZŠ Mierová, Svit s časom 12,99 sek. (12,49 sek. + 0,5 sek. za vek), druhý bol Dominik Dokulil z SDH Výčapy s časom 14,12 sek. (12,62 sek. + 1,5 sek. za vek), tretie miesto si vybehal Radovan Nagy z DHZ Spišská Teplica s výsledným časom 14,17 sek. (13,67 sek. + 0,5 sek. za vek).

Po prebehnutí cieľovej čiary posledným pretekárom bolo prvé kolo Slovenskej ligy v hasičských šesťdesiatkach (SL v H60) vo svojom závere. Organizátori z DHZ Badín odovzdali prvým trom súťažiacim z každej kategórie ceny v podobe diplomu, medaily a športové poháre. Zároveň Ján Hanuliak z DHZ Badín poďakoval deťom za účasť, kolegom za pomoc pri organizovaní súťaže a na záver poprial všetkým šťastnú cestu domov. Deti, niektoré viac, niektoré menej spokojné so svojimi výsledkami, sa už tešia na druhé kolo SL v H60, ktoré je naplánované na 12. mája v Martine.