Záhrada jesene v Dolných Kočkovciach

468

V dňoch 13. a 14. októbra 2018 sa v Kultúrnom dome v Dolných Kočkovciach uskutočnila výstava ovocia a zeleniny pod názvom „Záhrada jesene“.

Starosta obce Peter Regina pri otvorení výstavy vyjadril svoju vďaku organizátorom a pre naše noviny povedal: „Záhrada jesene je výstava všetkého, čo sa urodilo tento rok našim občanom v ich záhradách a na roliach. Občania si to pochvaľujú, pretože majú príležitosť prezentovať to, čo dopestovali – najmä ovocie a zeleninu, ale aj ovocné destilované nápoje a likéry.“

Do výstavy sa zapojili aj žiaci miestnej materskej a základnej školy, ktorí prispeli do výstavky svojimi výrobkami, ktoré pripravovali počas týždňa a inštalovali už v piatok predpoludním. Išlo najmä o jesenné dekorácie z tekvičiek, jabĺčok, zemiakov a iných plodov jesene. Návštevníci výstavy si môžu ďalej prezrieť zbierku bonsají Pavla Halača z Púchova. Na výstave možno vidieť tiež jesenné kvetiny, okrasné kríky a stromčeky.

„Výstavu založila pod názvom Záhrada jesene už pred 18 rokmi rodina Františka Brehovského. Tento ročník počítame pod poradovým číslom 14., pretože štyri roky sme mali prestávku. Výstava je súťažná – máme kategórie Najkrajšie jablko, Najkrajšia hruška a Najkrajšia zeleninová kolekcia. Taktiež organizujeme degustáciu ovocných liehových nápojov, ktoré vyhodnotí súťažná komisia. Súťaž je spravodlivá, vzorky sú anonymné a stáva sa, že ľudia niekedy nespoznajú ani vlastnú súťažnú vzorku“, povedal jeden z organizátorov výstavy Miroslav Majdan.

Foto: S. Flimmel