Zápas hviezd druhej ligy tentokrát pre Východ

152
V sobotnom exhibičnom zápase hviezd 2. hokejovej ligy mal zastúpenie aj Púchov. V drese Západu sa proti Východu postavila hneď trojica Púchovčanov.

Hokejisti, ktorí sa počas základnej časti nemali možnosť stretnúť, si zmerali sily v atraktívnej exhíbícii. Tá okrem samotného zápasu hraného vo formáte 5 na 5 s 15-minútovými tretinami priniesla aj zaujímavé súťaže zručností, ktorých víťazi si zapísali góly do samotného stretnutia. Zápas sa pred zrakmi 976 divákov odohral v Žiari nad Hronom. Kým minulý rok sa v Kežmarku radovali hráči Západu, tento rok uspeli hráči z východnej časti Slovenska, keď porazili svojho súpera 13:11. Druholigový líder z Púchova mal v zostave hviezd západu hneď trojicu hráčov, do streleckej listiny sa však nezapísali.
Na úvodný gól zápasu čakali diváci necelé dve minúty, keď sa do listiny strelcov zapísal útočník Brezna Martin Koštial. Pred úvodnou individuálnou disciplínou, ktorá sa konala v 8.minúte prvej tretiny stihol ešte tím Východu vyrovnať vďaka Šoltísovi. Ako prví svoje individuálne zručnosti ukázali brankári, ktorí bojovali v korčuliarskej štafete. Dvojica Západu Hoger – Komžík porazila náprotivkov z Východu (Križan – Krochta!), a získala tak pre svoj tím ďalší gól do celkového skóre.
Pred začiatkom druhej tretiny nasledovala súťaž v samostatných nájazdoch, ktorú lepšie zvládli hráči Východu, vďaka čomu sa pred druhou 15-minútovkou dostali do vedenia 4:3.
Po brankárskej štafete z prvej tretiny tentokrát nasledovala v polke druhej tretiny aj štafeta hráčska. V súboji 4 hráčov na každej strane sa vďaka výhre v štafete podarilo hráčom Západu znížiť stav zápasu na 4:5 z ich pohľadu.
Brankári sa so svojimi individuálnymi zručnosťami dostali k slovu opäť na začiatku tretej tretiny. Tentokrát medzi sebou hrali minihokej 2 na 2 na malé bránky. Výhru v tejto súťaži a gól do celkového skóre si pripísali opäť brankári Západu.
Posledná súťaž zručností patrila korčuliarom. Svoju presnosť ukázali v streľbe na terče v rohoch bránky. Najrýchlejšie trafiť všetky terče sa podarilo Jakubovi Lapšanskému z Gelnice, ktorý pomohol tímu z Východu k ďalšiemu gólu.
V súťažiach zručností sa síce darilo viac hráčom západu, no po zápase, v ktorom diváci videli až 24 gólov sa z výhry radovali hráči Východu.

V zápase hviezd sa v drese Západu predstavila aj jedna z legiend Slovenského hokeja Jozef Stümpel.

Západ – Východ 11:13 (3:4, 6:8, 2:1)
976 divákov
Góly: Szeredi 2, Mendel 2, Koštial, Jaško, Dmitriev, Káčer – Maury 2, Lopáček 2, Fedorko 2, Šoltís, Markuš, Stríž, Segľa, Gažo
Západ:
Brankári: Martin Komžík (HK ISKRA Partizánske), Frederik Höger (MŠK Indian Žiar nad Hronom),
Hráči: Niki Jaško, Štefan Furdek (Bratislavský hokejový klub), Martin Koštiaľ, Matej Vais (HK Brezno), Márk Pozsár, Gergely Szeredi (PHC Budapest), Jozef Stümpel, Jakub Tatár, Pohanka Patrik (MŠK Indian Žiar nad Hronom), Ján Šeliga, Dominik Záň (MHK Dolný Kubín), Peter Záviš, Michael Daniel (HK 91 Senica), Arteem Dmitriev, František Zúbek, Marián Mikúš (MŠK Púchov), Igor Bátora, Marek Mendel (HC PRIEVIDZA), Libor Káčer, Šimon Peniaška (HK ISKRA Partizánske)