Zásahová činnosť HaZZ v Trenčianskom kraji za január

134

V priebehu mesiaca január 2020 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 185 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac t.j.: 80 výjazdov k dopravným nehodám. Nasledovalo 47 technických zásahov, 41 výjazdov k požiarom a 7 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 8 požiarno-previerkových cvičení a 2 výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli.

Priame škody v dôsledku udalostí za mesiac január boli vyčíslené na viac ako 101.000 EUR. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 1.770.000 EUR.

Púchovskí hasiči riešili dopravné nehody aj požiar

Od 16. do 22. januára vykonali príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove päť výjazdov. Zasahovali pri dopravnej nehode, požiari, likvidovali uniknuté prevádzkové kvapaliny. V sobotu 18. januári zasahovali púchovskí hasiči pri dopravnej nehode osobného vozidla a dodávky na Ulici 1. mája v Púchove. Účastníci dopravnej nehody neutrpeli zranenia, hasiči zabezpečili automobily proti požiaru.

O deň neskôr likvidovali hasiči z Púchova požiar osobného automobilu v Beluši. V rovnaký deň zasahovali pri dopravnej nehode a následnom úniku prevádzkových kvapalín vo Visolajoch. Do tretice 19. januára povolali púchovských hasičov k dopravnej nehode jedného osobného motorového vozidla na ceste II/501 v smere na Lednické Rovne. Osobný automobil tam zostal prevrátený na boku a blokoval jeden jazdný pruh. Posledný zásah v sledovanom období absolvovali púchovskí hasiči v stredu 22. januára, kedy zasahovali pri požiari komína rodinného domu v Dohňanoch.

Zdroj: policiasr.eu, HS Púchov