„Zemiaková“ medaila pre MINI volejbalistov zo ZŠ Gorazdova

437

V Trenčíne sa v stredu 13. júna uskutočnili školské MSR v MINI volejbale mladších žiakov, kde malo mesto Púchov hneď dvoch zástupcov.

Okrem našej ZŠ Gorazdova, ktorá sa pravidelne zúčastňuje volejbalových MSR vo všetkých kategóriách, tentokrát pribudlo ešte aj družstvo zo ZŠ Komenského. V skupine sme sa stretli so žiakmi zo ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča, ZŠ Dargovských hrdinov Humenné a ZŠ J. Dérera Malacky. Po víťazstvách nad družstvami z Malaciek a Humenného zhodne 2:0 a po prehre s družstvom zo Slovenskej Ľupče 2:0 sme postúpili do skupiny o 1. – 4.miesto.

V semifinálovom zápase proti žiakom zo ZŠ 8. mája Svidník, sme podľahli 2:0, keď sa prejavila nielen výšková prevaha, ale aj celková „vyhratosť“ chlapcov zo Svidníka, ktorí neskôr získali titul po jednoznačných víťazstvách vo všetkých zápasoch. V zápase o medailu sme ťahali za kratší koniec a podľahli družstvu z Prešova 2:0, čím sme tento rok už tretí krát obsadili nepopulárne štvrté miesto. Druhý púchovský zástupca, ZŠ Komenského nakoniec skončili na 11. mieste.

Pre niekoľkých žiakov z našej ZŠ Gorazdova, ktorí trénujú prvý rok to však bol nepochybne zážitok a cenná skúsenosť, keďže sa v tejto vekovej kategórii na rozdiel od súperov na MSR v MINI volejbale mladších žiakov zúčastnia ešte aj minimálne na budúci rok.

Ivan Štefko, tréner