Ženska volejbalová reprezentácia sa stretla v Púchove

87

Prvá časť z nominovaných hráčok slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie sa minulú stredu popoludní zišla v Púchove na úvodnom zraze pred prvou časťou reprezentačnej sezóny, počas ktorej čaká Slovenky kvalifikácia o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy a Zlatá európska liga. Taliansky tréner Sloveniek Marco Fenoglio privítal na štarte prípravy desať hráčok – osmičku z domácej súťaže doplnili legionárky z Česka Karolína Fričová a Karin Šunderlíková, viacero reprezentantiek sa pridá v ďalších dňoch po skončení klubovej sezóny.
„Chvíľu to ešte potrvá, kým budeme v kompletnom zložení, zatiaľ sa skôr zoznamujeme a zisťujeme, ako sú na tom dievčatá po fyzickej stránke. Všetky, ktoré zatiaľ prišli, sú v poriadku, čo ma teší. Nastavili sme si určité pravidlá, od zajtra začneme prípravu v dvoch skupinách. Nemáme veľa času, ale verím, že sa nám podarí naplniť naše ciele,“ povedal Fenoglio.
Po dvoch týždňoch prípravy si Slovenky na prelome apríla a mája v prípravných súbojoch v Púchove zmerajú sily s Estónkami, následne ich už čakajú dva turnaje kvalifikačnej D-skupiny o postup na ME – v čiernohorskej Podgorici (7. – 9. 5.) a doma v Nitre (13. – 15. 5.), ďalšími súperkami sú Fínky a Kosovčanky. Na šampionát do Srbska, Chorvátska, Bulharska a Rumunska (18. 8. – 4. 9.) postúpia zo skupiny dvaja najlepší.
„Naším cieľom bude určite postup; domáci šampionát sme si veľmi užili a rady by sme si to zopakovali. Najťažším súperom by malo byť Fínsko, s ktorým sme sa stretli v príprave na domácu ‚Európu‘; uvidíme, ako sa zmenil ich káder, herný prejav bude asi rovnaký. Nevieme celkom, čo očakávať od Čiernej Hory a Kosova, rozhodne to však nie je skupina, ktorej by sme sa mali báť, na súperky určite máme a do boja o postup dáme maximum,“ doplnila čoskoro 21-ročná smečiarka Fričová.
Po kvalifikácii sa slovenské volejbalistky na prelome mája a júna predstavia v Zlatej európskej lige, v B-skupine budú ich súperkami Bulharky, Ukrajinky a opäť Fínky. Prvý turnaj hostí ukrajinské Záporožie (28. – 30. 5.), druhý o týždeň neskôr bulharský Plovdiv (4. – 6. 6.).
Miestenku na Final Four do Ruse (19. – 20. 6.) získa víťaz skupiny, ak sa ním stane hostiteľ Bulharsko, tak aj najlepší z troch tímov z druhých priečok.
V príprave odohrajú slovenské reprezentantky v Púchove (30. apríla – 2. mája) prípravné zápasy s Estónskom. Nasledovať bude kvalifikačný kolotoč…

Zdroj: Slovenská volejbalová federácia