Zimný beh v Púchove

509

Klub bežcov a priateľov športu v Púchove organizuje v meste Púchov počas kalendárneho roka tri bežecké podujatia. V mesiaci máj sa bežal už 5. ročník Behu pri Váhu, ktorý je pre všetky vekové kategórie od detí až po veteránov. V lete sme zorganizovali Conti beh pre zamestnancov firmy a v decembri pripravujeme už 5. ročník Zimného behu pre dospelých.

Štartuje sa v sobotu 8. decembra o 12:00 hod. pred halou STC Aréna Púchov. Prezentácia začína už od 10:00 hod. Štartovať budú muži v piatich vekových kategóriách a ženy v štyroch. Podľa veku sú rozdelení muži do 30 rokov, do 40, do 50, do 60 a nad 60 rokov a ženy do 30 rokov, do 40 , do 50 a nad 50 rokov.

Trať je rovnaká pre všetkých a meria necelých 6 km. Vybieha sa pred športovou halou smerom k Župnému domu, po násype až k privádzaču, tam bežci odbočia a zdolajú zopár schodov, zbehnú dolu okolo technických služieb, zimného štadióna, futbalového štadióna až naspäť k hale. Pobežia celkovo tri okruhy, všetko po asfalte.

Pre bežcov sú pripravené krásne vecné ceny, štartovné balíčky, v cieli čaj, občerstvenie. Ocenení budú nielen najlepší pretekári, ale aj tí, ktorí sa postavia na štart Zimného behu už piatykrát. Cenu získa aj najstarší bežec podujatia. Bude toho viac… a možno príde aj Mikuláš. Radi Vás privítame v meste Púchov na jubilejnom 5. ročníku Zimného behu. Tešíme sa aj na nových, rekreačných bežcov. Všetci športovci, milovníci behu, srdečne ste vítaní.

Darina Denešová, KBPŠ Púchov