ZŠ s MŠ Slovanská na lyžiarskom výcviku

484

Napriek tomu, že tohtoročná zima nebola na sneh príliš bohatá, podarilo sa nám, žiakom 6., 7., a 8. zo ZŠ s MŠ Slovanská, zúčastniť pobytového lyžiarskeho výcviku.

Týždeň lyžovačky sme prežili v krásnom horskom lyžiarskom stredisku Malinô Brdo, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Ružomberok. Ubytovaní sme boli v hoteli Skalka. Hotel bol obklopený zo všetkých strán krásnou prírodou a skalami. Po výdatnom obede viedla naša cesta na lyžiarsky svah. Pod vedením našich učiteľov a inštruktora sme si osvojili základy lyžovania a tí pokročilejší sa v lyžovaní zdokonaľovali. Okrem lyžovania sme toho zažili oveľa viac. O program na chate sa nám postaral pán učiteľ Hupka. Pripravil nám rôzne zábavné disciplíny, a tak sme sa vôbec nenudili. Naopak, veľa sme sa nasmiali. Absolvovali sme aj turistiku do neďalekého Vlkolínca. Je to skanzen, ktorý je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V posledný večer sa konala diskotéka. Všetci sme si veľmi dobre zatancovali, zasúťažili a zabavili sa.

Záverečná piatková lyžovačka vyvrcholila pretekmi v slalome. Každý žiak ukázal svoje nadobudnuté schopnosti. Vďaka našej pevnej vôli a trpezlivosti učiteľov sme všetci domov odchádzali ako „LYŽIARI“.

Nina Rosinová, Marika Obšivanová, žiačky 8. ročníka