1.VK Púchov: 4 výhry zo 4 zápasov!

212

SPORTIKA liga mladšie žiačky Západ

Zlúčená súťaž mladších žiačok a starších žiačok 2.triedy pokračovala 1.nadstavbovým turnajom. V skupine o 4.-6. miesto sa stretli družstvá Púchova, Piešťan a Trnavy. V prvom zápase nastúpili proti sebe Púchov a Piešťany. Domáce hráčky predčili súpera vo všetkých činnostiach a hladko zvíťazili. Druhý zápas Piešťan proti Trnave bol vyrovnanejší, viac z hry mali dievčatá z Piešťan, ktoré vyhrali 3:1. Nakoniec sa Púchovčanky stretli s hráčkami Trnavy. Hostky bojovali, snažili sa, ale na rozbehnuté domáce to nestačilo. Výsledky: 1.VK Púchov – VKM Piešťany 3:0 (14,14,15), VKM Piešťany – HIT Trnava 3:1 (25,19,-23,17), 1.VK Púchov – HIT Trnava 3:0 (24,22,21). Zostava 1.VK Púchov : Monika Vričanová, Sofia Sivčáková, Nikola Hoštáková, Lucia Kršková, Lea Pečeňová, Petra Suchárová, Sofia Vojcíková, Viktória Pavlovičová, Eliška Ptáčková, tréner Ján Pazdernatý.

SPORTIKA MIDI-liga Západ mladších žiačok

Tu čakali na súperov dôležité zápasy o konečné umiestnenie v skupine o 1.-3.miesto v oblasti Západ, podľa ktorého budú tieto družstvá nasadené na finálovom turnaji Majstrovstiev SR. Hralo sa v Leviciach, v prvom zápase nastúpili domáce hráčky proti Piešťanom a zvíťazili 3:0. Následne sa Piešťany stretli s 1.VK Púchov, ktorý rovnako vyhral 3:0. V poslednom zápase o priebežné prvé miesto sa stretli domáce Levice a Púchov. Hostky začali výborne, dobre podávali a umne umiestňovali lopty do súperovho poľa. Prvý set vyhral Púchov. V druhom sete však prišla zbytočná nervozita, Púchovčanky pokazili skoro všetky podania a Levice vyrovnali na 1:1. Tretí set bol vyrovnaný, družstvá sa ťahali bod po bode, koncovku zvládli výborne hostky, ktoré excelovali vo štvrtom sete, nepripustili domácim hráčkam žiadnu šancu a zaslúžene vyhrali 3:1. Púchov je tak po 1.finálovom turnaji na priebežnom 1.mieste a definitívne umiestnenie sa ukáže po 2.finálovom turnaji 15.5. v Piešťanoch. Výsledky: Palas VK Levice – VKM Piešťany 3:0 (10,10,12), VKM Piešťany – 1.VK Púchov 0:3 (-19,-18,-14), Palas VK Levice – 1.VK Púchov 1:3 (-21,14,-20,-14). Zostava 1.VK Púchov: Sophia Pavlovičová, Sofia Madarová, Lucia Pečeňová, Alžbeta Valachová, striedali: Katka Hazalová, Natália Koyšová, Veronika Višňovská, Ema Zágorová, Miška Valachová, tréner Michal Suchánek.