2. ročník Behu na Štepnicu

324

Púchovský Klub bežcov a priateľov športu organizoval prvú októbrovú sobotu v obci Streženice 2. ročník Behu na Štepnicu.

Aj keď sobota bola veľmi upršaná, malých ani veľkých bežcov to neodradilo. Ako prvé boli odštartované detské behy. Zišlo sa tu 34 detí, ktoré si zaslúžili v cieli medaile či sladké balíčky. Najrýchlejší z nich boli ocenení na stupňoch víťazov aj vecnými cenami.

 Na štart hlavného behu sa postavili bežci z Bk Lysá pod Makytou, z Jogging klubu Dubnice, Púchova, Streženíc, Považskej Bystrice, Ilavy, Lednických Rovní ale i z Komárna. Čakala ich náročná 7,5 km trať s prevýšením 300m. Bežci vybehli na Štepnickú skalu ku trom krížom, odtiaľ dolu kalváriou po lúkach, ponad obec Streženice a vrátili sa do dediny, do cieľa preteku. Trať bola spestrená dlhšími výbehmi a prudšími zbehmi. Za neuveriteľných 31 minút a 40 sekúnd dobehol do cieľa najrýchlejší bežec 2. ročníka Behu na Štepnicu Púchovčan Peter Ceniga .

Zo žien bola najrýchlejšia Marcela Gardoňová z Lednických Rovní.

Najstaršími ocenenými účastníkmi behu bola Gizka Chrenková z Dubnice a 75 ročný Marian Cyprian zo Skalky nad Váhom.

Traja najrýchlejší bežci v každej kategórií boli odmenení tričkom s logom behu a vecnými cenami. Aj keď terén bol mokrý, šmykľavý, všetci v zdraví dobehli do cieľa. Ako samy povedali, sú zvyknutí, behajú za každého počasia. Trať si veľmi pochvaľovali, mnohí tu boli po prvýkrát a určite sa tu vrátia pokochať sa krásnou prírodou.

V cieli čakalo bežcov malé občerstvenie a nakoniec sa losovala aj tombola na štartovné čísla. Posledného vylosovaného výhercu sme potešili bežeckou obuvou zn. salomon.

Ďalšie vydarené podujatie nášho KBPŠ je za nami. Ďakujeme všetkým bežcom, ktorí aj napriek nepriaznivému počasiu pricestovali do obce Streženice na 2. ročník Behu na Štepnicu. Veríme, že ste si to užili rovnako ako my. Ďakujeme sponzorom a starostovi obce ing. Jurajovi Hrišovi za ochotu a spoluprácu.

Tešíme sa na ďalší ročník tohto krásneho podujatia.

-dd-