3. ročník súťaže Trendy barový čašník

767

V piatok 10. marca 2017 sa v priestoroch púchovského Športcentra konal 3. ročník celoslovenskej súťaže Trendy barový čašník.

Organizátorom bol Klub mladého barmana a baristu pri SOŠ obchodu a služieb v spolupráci s TSK a mestom Púchov. Súťaž otvoril riaditeľ školy Ivan Kasár a žiakom sa prihovoril a zaželal veľa úspechov aj viceprimátor mesta Púchov Roman Hvizdák.

Súťaže sa zúčastnilo celkovo 26 žiakov deviatich stredných odborných škôl a hotelových akadémií v odbore čašník zo všetkých kútov Slovenska. Mladí nádejní barmani a baristi boli rozdelení do dvoch kategórií. Kategória A zoskupovala študentov, ktorí už mali skúsenosti zo súťaží a kategória B študentov, ktorí ešte neabsolvovali žiadnu súťaž. Každý súťažiaci musel absolvovať tri okruhy. V každom z okruhov (barman, barista a pivný someliér) zbierali body, ktoré sa následne sčítali a určili konečné poradie súťažiacich.

Ročník 2017 bezkonkurenčne ovládlo nežnejšie pohlavie, v obidvoch kategóriách získali prvé miesto šikovné študentky. Z Púchovčanov sa najviac darilo Barbore Ozimej, ktorá obsadila 3. miesto spomedzi baristov v kategórií B. Ceny súťaže Trendy barový čašník odovzdávala A. Ciesarová spolu s riaditeľom Strednej odbornej školy obchodu a služieb Púchov I. Kasárom, ktorý nakoniec vyslovil prianie: „Verím, že sa o rok spolu opäť stretneme, ešte vo väčšom počte, veľká vďaka všetkým.“

Trendy barový čašník pre rok 2017 v kategórii B:
1. miesto: Timea Tvrdá, SOŠOaS, Piešťany
2. miesto: Marko Kšiňan, SOŠOaS, Trenčín
3. miesto: Richard Novotný, HA, Prešov

Trendy barový čašník pre rok 2017 v kategórii A:
1. miesto: Anita Korínková, HA, Prešov
2. miesto: Terézia Beckertová, SOŠOaS, Trenčín
3. miesto: Ivana Masárová, SOŠOS, Banská Bystrica

casnik 008 casnik 013 casnik 018 casnik 034 casnik 035 casnik 036 casnik 039

Text: Dominika Mináriková
Foto: Slavomír Flimmel