5. výročie otvorenia Divadla Púchov so štvorlístkom podujatí

439

Pred piatimi rokmi – 20.9.2013 – sme otvorili Divadlo, Hoenningovo námestie, po prvý raz spustili fontánu nesúcu meno jej patróna – baróna Hoenninga. Čas plynul a my sme pre Vás odpremietali viac než tisícku filmov, odohrali asi 120 divadelných predstavení, 70 koncertov, zorganizovali desiatky plesov, svadieb, firemných eventov, prednášok, konferencií, kurzov… 

Keď sme ho otvorili, stretávali sme sa s množstvom dojímavých reakcií našich hostí – Zdenka Studenková, Zuzka Fialová, Diana Móorová napríklad – sa pred svojím divadelným predstavením postavili na javisko, vypustili slzu dojatia a vyslovili obdobnú vetu: „Vy ste to naozaj postavili?“ Zahrať si na nových doskách, ktoré znamenajú svet, na Slovensku naozaj nie je bežné… A aj keď mnohých Púchovčanov stále trápi zadĺženosť alebo cena tejto budovy, my sme boli a sme z nej nesmierne šťastní. Pretože zachránila ďalší osud našich skvelých a početných divadelných a folklórnych súborov. Aj keď – aktuálne nám je – pri tom širokom spektre činností – naozaj tesná a malá…

Na štvordňové tiché a skromné „oslavy“ sme sa však vošli všetci, ktorí chceli byť pri tejto symbolickej spomienke. Približne 400 návštevníkov štvrtkového (20.9.) energického koncertu Celeste Buckingham a King Shaolin, 320 plných kresiel a prístavkov na skvelom piatkovom divadelnom predstavení Kristíny Greppelovej, Anikó Vargovej, Marka Igondu a Martina Mňahončáka Ešte raz ale lepšie (21.9.), 250 návštevníkov v kine na komediálnej novinke Po čom muži túžia (22. a 23.9.), či 150 detí a rodičov na bábkovo-činohernej rozprávke Môj macík v nedeľu (23.9). Rozdali sme teda viac než 1100 pamätných kartičiek, ako poďakovanie za priazeň i malú spomienku do dlane na tieto pamätné dni nášho malého výročia.

Pripájam k nemu ešte jednu veľkú vďaku všetkým našim kolegom, či už zamestnancom, spolupracovníkom alebo členom jednotlivých našich súborov. Ďakujeme za skvelú prácu, ktorú odvádzate!

Hovorí sa, že divadlo je veľmi intímny a kardinálny záznam okamihu. Nikde totiž nezanecháva takú stopu ako práve v srdci a v duši. Naše púchovské divadlo takto „zaznamenáva“ už 5 rokov. A presne to mu prajeme aj naďalej, aby ste sa doň často a radi vracali – na ktorékoľvek z podujatí. Alebo inak – ak budete mať kedykoľvek ťažký deň alebo budete unavení, smutní, len otvorte dvere a vojdite. Táto budova má naozaj obrovskú silu, je v nej naakumulovaných veľa pekných zážitkov a dobrej energie (ak pravdaže práve nie je po mestskom zastupiteľstve, napríklad), vždy nejaká krása visí na stenách či v priestore vo vestibule na poschodí, takže som si istá, že keď vstúpite, pocítite, ako lieči, ako sa v nej dá oddychovať a pookriať. Veľmi pekne Vám ďakujeme za priazeň a spoluprácu a tešíme sa na ďalšiu.

Mika Vargová, manažérka kultúry