Aktuálne informácie o očkovaní proti COVID-19

106

Ku dňu 7. 6. 2021 bolo na Slovensku 1.821.058 zaočkovaných osôb prvou dávkou a 952.236 zaočkovaných osôb druhou dávkou vakcíny proti COVID-19.

Čakáreň je miesto, kde po registrácii budete zaradení do zoznamu čakateľov na termín. Termíny budú priraďované prioritne podľa veku. Okrem veku sa v Čakárni prioritizujú (majú prednosť) aj osoby s ťažko a stredne ťažko závažnými chorobami. Aktuálne je prístupná registrácia do Čakárne aj pre osoby s vekom od 16 rokov.

Schválené vakcíny:

Pfizer – pre obyvateľov nad 16 rokov,

Moderna – pre obyvateľov nad 18 rokov,

AstraZeneca – pre obyvateľov od 18 rokov,

Sputnik V – pre obyvateľov od 18 do 60 rokov.

Na Slovensku nie je dovolená kombinácia vakcín. Ak záujemcovi, ktorý čaká na termín druhého očkovania, príde SMS na inú vakcínu ako pri prvej dávke, je potrebné počkať na druhú SMS.

Krajské očkovacie centrá hlásia rekordné číslo zaočkovaných!

Zohrané tímy oboch Veľkokapacitných krajských očkovacích centier v Trenčíne a Prievidzi sa postarali o doposiaľ najvyšší počet zaočkovaných ľudí. Za posledný víkend bolo úspešne podaných 8.361 dávok vakcín od spoločností AstraZeneca a Pfizer/BioNTech.

Oproti predošlému víkendu toto číslo stúplo o takmer 1.100 zaočkovaných. Župa tak potvrdzuje, že úlohu chopiť sa očkovania v kraji, plní v rámci svojich možností naplno. Preočkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa na trenčianskom výstavisku podarilo až 2.530 osôb, prvú alebo druhú dávku Comirnaty od firmy Pfizer/BioNTech dostalo 1.956 ľudí.

Na zimnom štadióne v Prievidzi bolo podaných 3.875 dávok „Pfizer-u“. „Obe Veľkokapacitné krajské očkovacie centrá úspešne podali za víkend 5. a 6. júna 8.361 dávok vakcín,“ uviedla Elena Štefíková, vedúca Odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Úradu TSK.

Očkovanie v Púchove:

Dotazník Anamnestické otázky: https://bit.ly/2S9gMls

Informovaný súhlas pacienta: https://bit.ly/2RklVqi

Zdroj: MZ SR, TSK, MsÚ Púchov