Alexandra Ridošková – premiéra na World shoot 2022 Pattaya

388

V termíne od 27. 11. do 02. 12. 2022 sa konali v Thajskom meste Pattaya Majstrovstvá sveta v dynamickej streľbe I.P.S.C., na ktorých reprezentovala Slovenskú republiku naša 16. ročná juniorka Alexandra Ridošková. Hoci vekovo patrí medzi juniorky, zmerala si sily v ženskej kategórii – divízia štandard.

Vzhľadom k tomu, že sa zúčastnila na Majstrovstvách sveta, stupeň obtiažnosti súťaže bol najvyšší – level 5. Premiérovo tieto Majstrovstvá úspešne ukončila a v ženskej kategórii sa umiestnila na 15. mieste. Pre dokončenie a zvládnutie Majstrovstiev sveta v I.P.S.C. je potrebné, aby športový strelec odstrieľal 30 streleckých situácii rozložených do 5 súťažných dní.

Súťažilo sa v klimaticky náročných podmienkach, t.j. vysoká teplota, vlhký a riedky vzduch. „Boli to pre mňa najťažšie preteky za celú moju športovú kariéru. Päť dní absolútneho sústredenia a psychického vypätia. Som veľmi rada a vďačná, že mi bola ponúknutá táto možnosť a dôvera zo strany Slovenskej asociácie dynamickej streľby a že som sa mohla zúčastniť majstrovstiev a tiež nazbierať nové a vzácne skúsenosti“, opísala Alexandra. „Pre športového strelca je najťažšie udržať si stálu formu a mentálnu rovnováhu počas súťaže. Keď sa jeden deň nevydarí, treba ísť ďalej a sústrediť sa na tie ďalšie.“

Momentálne teraz sa Alexandra pripravuje na Majstrovstvá Slovenska 2023 v 9mm pištoli a 9mm karabíne (PCC). Počas leta ju čaká množstvo ďalších národných a medzinárodných súťaží obtiažnosti level 1 až 3. Vrchol sezóny 2023 ukončí na Majstrovstvách Európy – obtiažnosť level 4, ktoré sa budú konať v gréckom meste Korintos. Držme jej palce.

Poďakovanie patrí všetkým podporovateľom, partnerom a samozrejme fanúšikom: KMR Precision Arms, GRAND POWER, Kompava, ares-gun, 2cssportswear, DM ARMY, ako aj celému trénerskému tímu.

#ajkatim