Belušskí šachisti skončili sezónu 4. ligy B21 na prvom mieste

334

Dňa 8.apríla sa odohralo posledné kolo 4. ligy B21. Družstvo CCVČ Beluša „B“ zvíťazilo v Nemšovej 3,5 : 1,5. Za domácich nastúpili: Ľuboš Švančárek, Alojz Horváth, Peter Maslák, Ľubomír Rachler a Pavol Mutňanský. Hostia hrali v zostave: Peter Rúček, Marián Kútny st., Marek Miček, Mário Mazúr a Pavol Rúček. Z Belušských šachisov zvíťazili: Peter Rúček, Mário Mazúr a Pavol Rúček, remizoval Marián Kútny st.

Družstvo CCVČ Beluša „B“ skončilo celkovo na 1. mieste so ziskom 18 bodov a má právo postupu do 3. ligy. Na druhom mieste skončilo družstvo KNS Nemšová / Horné Srnie „B“ so ziskom 17 bodov a na treťom Považské Podhradie „C“, ktoré získalo 13 bodov. Družstvo CCVČ Beluša „B“ malo aj najlepšie pomocné hodnotenie zo všetkých družstiev a to 26 bodov. Najlepší hráči podľa počtu získaných bodov sú: Pavol Rúček, Peter Rúček a Mário Mazúr.

Všetci získali 5 bodov, pričom Pavol Rúček sa umiestnil celkovo na druhom mieste spomedzi všetkých hráčov 4. ligy. Pavol Rúček vyhral všetky svoje partie. Peter Rúček a Mário Mazúr taktiež vyhrali 5 partií ale zaznamenali aj po dve prehry. Veľmi dobre zahral aj Marek Miček, ktorý získal v priebehu sezóny 3,5 bodov zo 6 a Kristián Rúček, ktorý uhral 3 body z 5 partií. Výborne hrali aj Pavol Bajza, ktorý vyhral obidve svoje partie, Adam Kudlej a Miroslav Sehnoutek hrali len jednu partiu a obaja vyhrali. Marián Kútny st. odohral jeden zápas a uhral remízu.

Belušským šachistom ďakujeme za vzornú reprezentáciu, gratulujeme k úspechu a prajeme veľa ďalších šachových úspechov v nasledujúcej sezóne 2018/2019 a taktiež v turnajoch jednotlivcov.

Mgr. Marián Kútny, foto: FB