Bez gólov sa nevyhráva ani nad Veľkými Ludincami

341
Futbalisti Veľkých Ludiniec (v čiernych dresoch) si dávali veľký pozor na najväčšiu zbraň Púchovčanov - rýchle protiútoky. V tomto prípade aj pomocou rúk zastavujú prienik futbalistov MŠK Púchov.

MŠK Púchov – Veľké Ludince 0:0
Až vo štvrtom jarnom kole sa Púchovčania predstavili domácim fanúšikom. Po remíze v Dubnici a prehre v Komárne Púchovčania v minulom kole bodovali naplno v okresnom derby a povinnosť velila doma bodovať naplno. Zvlášť, keď obe mužstvá v tabuľke delila pekná kôpka bodov. Hostia však mali Púchovčanov dokonale prečítaných, vyrukovali na nich s
precíznou obranou a napádaním už v strede hracej plochy. Domáci sa len ťažko dostávali na súperovu polovicu, na dostrel bránky iba sporadicky. Hostia sa po získaní lopty v strede ihriska pokúšali o rýchle protiútoky, ale aj obrana Púchovčanov stála na pevných nohách.

Prvú vážnejšiu šancu však mali Veľké Ludince, po pol hodine Cingelova prudká strela tesne
minula domácu bránku. Na druhej strane nemieril z diaľky presne ani domáci Zavadzan a pokusy novej akvizície Ihemeho stroskotávali na pozornom obrannom vale hostí. Obe mužstvá asi 150 divákom príliš veľa futbalovej krásy nepriniesli. Púchovčania mohli ísť do vedenia hneď v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky, kedy Gambošovu strelu zblokovala domáca obrana na rohový kop. Po jeho zahratí hlavičkoval Riška popred prázdnu bránku hostí, ale Iheme nedokázal dotlačiť loptu za bránkovú čiaru.

pu-ludince_web
Obrana futbalistov MŠK Púchov (v bielo-červenom) dirigovaná spoľahlivým Letkom v bránke síce v domácom treťoligovom stretnutí s Veľkými Ludincami fungovala na výbornú, no v útoku to pokrivkávalo. Púchovčania nedokázali skórovať, a tak doma stratili ďalšie dva body…

V 55. minúte mali šancu otvoriť skóre aj hostia, no domáci gólman Letko pozorne čítal hru a včas vybehol proti Predajnianskému. Na druhej strane ďalekonosná strela Brezničana nemierila medzi tyče a rovnako nepresnú mušku mal štvrť hodinu pred koncom aj Kopiš. V záverečnej minúte sa mohlo skóre meniť hneď dvakrát. Najskôr nedokázal Svorada potrestať obrovskú chybu hosťujúcich zadákov a vzápätí sa brankár Letko vyznamenal pri strele hosťujúceho Kubalu. Diváci sa tak gólu nedočkali a aj druhé tohtoročné stretnutie oboch súperov sa skončilo nerozhodne.

Rozhodoval Patrovič, ŽK: Riška – Hamdaoui, Matúš Predajniansky, 150 divákov.
Zostava Púchova: Letko – Pilát, Riška, Brezničan, Vanák, Zavadzan, Kopiš, Buček (62. Sibanda), Gamboš, Marek Gajdošík (79. Antol), Iheme (63. Svorada).
Tréner J. Vágner.
Zostava Veľkých Ludiniec: D. Benkó – Soboňa, Flídr, Hlaváčik, Krupánszki, Kosák (77. T. Benkó), Horniak, Kubala, Cingel (85. Michal Predajniansky), Matúš Predajniansky (90. Straňák), Hamdaoui. Tréner I. Kasana

Komárno – Beluša 2:1 (1:1)
Belušania boli favorizovanému lídrovi viac ako vyrovnaným súperom. Pozorne bránili a využívali každú šancu na rýchly protiútok. Napriek tomu, že domáci sa ujali vedenia už v desiatej minúte gólom Militosyana, Belušania nerezignovali a hrali si svoje. Odmena prišla v 23.minúte, kedy Peter Mišutka zužitkoval svoju rýchlosť a vsietil vyrovnávajúci gól – 1:1.
Domáci mali potom viac z hry, prevahu však dokázali vyjadriť len gólom z pokutového kopu dvadsať minút pred koncom. Úspešným exekútorom penalty bol Čtvrtníček – 2:1.

Zostava Beluše: Ciesar – Petere gažo, Mujkoš, Pavol Vavrík (60. Kršák), Martinka (80. Pilát), Hrenák, Novisedliak, Zapotoka, Jurga, Gajdošík (41. Škulec), Mišutka. Tréner Martin Bednár

Lednické Rovne – Neded 0:0
Sklári mohli v prípade víťazstva odskočiť Púchovčanom na rozdiel troch bodov a aspoň čiastočne sa ešte pokúsiť ponaháňať lídra z Komárna. Povinnosť im velila zvíťaziť, obe mužstvá totiž v tabuľke delilo priepastných 34 bodov. Napriek obrovskej územnej prevahe sa domácim nepodarilo prekonať brankára posledného mužstva tabuľky, a tak má Komárno už osembodový náskok…
Zostava L. Rovní: Bačík – Tomana, Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar (78. Prekop), Púček, Hruška 83. Pokorný), Híreš, Ďurovec, Kopúň. Tréner Tomáš Bartoš

Ostatné výsledky 22. kola: FC Horses – Veľký Meder 2:2, Prievidza/Handlová – Šurany 0:2, Dubnica nad Váhom – Šaľa 1:1, Nové Zámky – Zlaté Moravce/Vráble B 1:1, Komárno – Beluša 2:1, Lednické Rovne – Neded 0:0, Nemšová – Dunajská Streda B 2:0, Gabčíkovo

19. Neded 22 3 3 16 22:54 12

Program 23. kola, 1. – 2. 4.: Topoľčany – MŠK Púchov (2. 4. o 15.30), Veľký Meder – Komárno, FC Horses – Nové Zámky, Duslo Šaľa – Nemšová, Zlaté Moravce/Vráble B – Galanta, Neded – Gabčíkovo, Veľké Ludince – Beluša, Šurany – Dubnica, Dunajská Streda
B – L. Rovne, Prievidza/Handlová má voľno.