Najmladšie talenty sa v Šamoríne nestratili

548

Tucet dievčat a štyria chlapci – najmladšie nádeje Plaveckého klubu Matador Púchov sa predstavilo minulý týždeň na pretekoch najmladších plavcov, ktorí sa môžu zúčastňovať plaveckých súťaží pod hlavičkou Slovenskej plaveckej federácie.

V jednom z najmodernejších športových centier Európy – v X-Bionic Sphere v Šamoríne – Čilistove si svoje plavecké sily zmeralo 443 pretekárov z 33 slovenských klubov. Púchovskí minimplavci sa v silnej konkurencii rozhodne nestratili. Zo 73 štartov si vytvorili rovných 70 osobných rekordov, viackrát siahali aj na medailové umiestnenia.

Potešiteľná je rozrastajúca sa členská základňa, ktorá spolu so sľubnými výsledkami je dobrým odrazovým mostíkom do ďalšej plaveckej kariéry. Plavecký klub Matador Púchov v Šamoríne pod vedením trénerky Kamily Sobolčíkovej reprezentovali Adelka Cengelová, Simonka Ciesarová, Aďka Cenigová, Danka Cyprichová, Paulínka Fedorová, Danka Galková,
Katka Hlavačková, Lenka Jurdová, Emka Komancová, Eli Marmanová, Karin Šmigurová, Sáška Štefancová, Riško Pobežal, Matiáš Guzma, Jakub Meliš a Martin Hájsky.
-pb-