Cennú výhru nad nitrianskou rezervou zariadil Sibanda

272
Mbekezeli Manzini Sibanda si našiel pevné miesto v zostave MŠK Púchov. V nedeľu gólom v poslednej minúte rozhodol o cennom víťazstve Púchovčanov nad rezervou Nitry. Foto: Milan Podmaník

31. kolo:
FC Nitra B – MŠK Púchov 1:2 (1:0)
Futbalisti MŠK Púchov v dôležitom stretnutí s nitrianskou juniorkou opäť potvrdili, že aj v tejto sezóne sa im viac darí na trávniku súperov. Po opatrnom začiatku stretnutia prevzali iniciatívu domáci futbalisti, ktorí šli do vedenia v 24. minúte po góle Abraháma zo štandardnej situácie – 1:0. Púchovčania po vedúcom góle domácich nespanikárili, držali sa osvedčenej taktiky a z pozornej obrany vyrážali do rýchlych protiútokov. V prvom polčase sa im síce aj napriek niekoľkým šanciam strelecky presadiť nepodarilo, no v druhom sa za takticky výborný výkon dočkali zaslúženej odmeny. V 63. minúte sa hostia dočkali vyrovnávajúceho gólu z kopačky kanoniera Gajdošíka – 1:1. Ani po vyrovnávajúcom góle sa nehrnuli bezhlavo do útoku a trpezlivo čakali na svoju šancu. Tá prišla v samotnom závere stretnutia, kedy sa dostal k lopte Sibanda a zabezpečil Púchovčanom dôležité
tri body – 1:2. Hostia potom aj vďaka taktickému striedaniu Gajdošíka už vedenie z rúk nepustili. V tabuľke tretej ligy poskočili futbalisti MŠK Púchov o dve priečky a výkonnostný progres môžu potvrdiť už v piatok v domácom stretnutí s rezervou Dunajskej Stredy.

Góly: 24. Abrahám – 63. Gajdošík, 90. Sibanda ŽK: Peseky – Sibanda, rozhodovali Sárai, Ábel, Bojda, 80 divákov
Zostava FC Nitra B: Arpáš – Galko, Peseky (70. Toma), Lola, Chobot, Vrábel (46. Záhon), Abrahám, Palo, Pajer (61. Krajčovič), Rybánsky (80. Mesároš), Kinče, tréner Andrej Štefanka
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Gajdošík (90. Haviar), Kopiš, Lipták (53. D. Pilný), J. Pilát, Sibanda, Kvaššay (68. Marman), Vanák, Hrnko (27. Valašík), Brezničan, tréner Eduard Pagáč

Program 32. kola:
MŠK Púchov – FK DAC 1940 Dunajská Streda B (1. 6. o 17.00), Nemšová – Dubnica, Bánovce nad Bebravou – Lednické Rovne, Nové Zámky – Nitra B, Trnava B – Galanta, Gabčíkovo – Topoľčany, Zlaté Moravce/ Vráble B – Šaľa, Veľké Ludince – Borčice, Beluša – Prievidza

Ostatné výsledky 31. kola:
Topoľčany – Zlaté Moravce/Vráble B 2:6, Prievidza – Dubnica 0:1, Borčice – Beluša 2:1 (2:0), Slávik, Púpala – Gorelka, Galanta – Nové Zámky 1:0, Nemšová – Bánovce nad Bebravou 6:0 (3:0), Stojkov 2, Šiko 2, Petrovič, Svorada, Veľké Ludince – Dunajská Streda B 2:1, Šaľa – Trnava B 2:1, Lednické Rovne – Gabčíkovo 1:2 (0:2), Pišta – Tóth 2

1. Dubnica 31 24 5 2 73:9 77
2. Borčice 31 22 4 5 75:30 70
3. N. Zámky 31 20 4 7 53:29 64
4. L. Rovne 31 18 3 10 49:32 57
5. D. Streda B 31 15 5 11 47:33 50
6. Trnava B 31 16 1 14 57:39 49
7. Galanta 31 13 8 10 49:38 47
8. Zl. Moravce B 31 12 10 9 53:44 46