Na európskom a svetovom fóre bude Slovensko reprezentovať trojica cyklotrialistov CTK Záriečie

448
Vychádzajúca hviezda svetového cyklotrialu Jakub Mudrák na domácej trati v Záriečí nezaváhal.

CYKLOTRIAL – SLOVENSKÉ HRY MLÁDEŽE, SLOVENSKÝ POHÁR – ZÁRIEČIE, 26. MÁJA 2018

Trojica pretekárov Cyklotrialového klubu Záriečie bude v najbližších týždňoch a mesiacoch reprezentovať Slovenskú republiku na najvýznamnejších európskych a svetových podujatiach. Jakub Mudrák, Pavol Cíbiček a Kristína Sýkorová sa predstavili v sobotu 26. mája na tohtoročnom druhom podujatí  novozaložených Slovenských hier mládeže a Slovenskom pohári v cyklotriale v Záriečí.

Prvé preteky Slovenských hier mládeže boli v Lučenci, po Záriečí budú ešte nasledovať podujatia v Rudine pri Kysuckom Novom Meste a v Poprade. Podujatie zorganizovali Cyklotrialový klub Záriečie, obec Záriečie a Základná škola Záriečie s finančnou podporou Slovenského zväzu cyklistiky a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej
republiky. Ako informovala šéfka organizačného výboru a dlhoročná duša nielen záriečskeho, ale aj slovenského cyklotrialu Anna Šidlíková, do Záriečia prišlo v sobotu 35 pretekárov a pretekárov zo Slovenska a z Českej republiky, ktorí súťažili v deviatich kategóriách. „Jazdci museli absolvovať päť sekcií na tri kolá. Sekcie sa nachádzali v tréningovom areáli CTK Záriečie a v areáli ZŠ Záriečie a staviteľom sekcií sa podarilo postaviť trať primeranej náročnosti výkonnosti prihlásených jazdcov. Organizátori pripravili súťaž na veľmi dobrej úrovni, o čom svedčí aj poďakovanie odchádzajúcich spokojných pretekárov so sprievodom. Počas stavby trate nám spŕchlo, predpovede počasia nenasvedčovali priebeh pretekov bez dažďa, ale opak bol pravdou. Nádherné počasie prispelo k úspešnému priebehu akcie,“ priblížila Šidlíková.

Poradie v jednotlivých kategóriách Slovenských hrách mládeže:
Promesa (5 – 8 rokov): 1. Alžbetka Galovičová (Rudina), 2. Matej Pavko (Lučenec), 3. Matúš Horváth (Poprad),… 6. Matúš Ofúkaný, 7. Marko Cíbiček, 10. Matej Dolinka, 13. Marco Calligero (všetci CTK Záriečie)
Poussin (9 – 10 rokov): 1. Michal Nagy (Lučenec), 2. Václav Kolář (Blansko – ČR), 3. Peter Ofúkaný (CTK Záriečie)
Youth Girls (9 – 11 rokov): 1. Lea Kucová (Poprad), 2. Alžbetka Galovičová (Rudina), 3. Daniela Gašparová (Poprad)
Benjamin (11 – 12 rokov): 1. Jakub Mudrák (CTK Záriečie), 2. Marek Nagy (Lučenec), 3. Alžbeta Vaněčková (Veselí nad Moravou – ČR)
Minime (13 – 14 rokov): Tobiáš Daněk (Veselí nad Moravou – ČR), 2. Jakub Mudrák (CTK Záriečie), 3. Dominik Sabáček (veslí nad Moravou), 4. Sebastián Sieklik (CTK Záriečie)
Cadet (15 – 16 rokov): 1. Andfrej Galovič (Rudina), 2. Sebastián Sieklik (CTK Záriečie), 3. Dominik Sabáček (Veselí nad Moravou)

Poradie v pretekoch Slovenského pohára:
Junior (16 a viac rokov): 1. Pavol Cíbiček (CTK Záriečie), 2. Tomáš Janík (Poprad)
Senior/Expert: 1. Martin Maršala (Rudina), 2. Tomáš Kočička (Veselí nad Moravou)
Elite muži: 1. Ján Kočiš (Poprad), 2. Samuel Hlavatý (Rudina)
Elite ženy: 1. Kristína Sýkorová (CTK Záriečie), 2. Erika Hlavatá (Rudina)

Na majstrovstvá Európy do Březové u Sokolova v Českej republike (2. 6. ) pocestuje
majster Európy a majster sveta Jakub Mudrák a vicemajster Európy Pavol Cíbiček.
„Jakub Mudrák bude Slovensko reprezentovať aj na Svetových hrách mládeže v talianskom Lazzate (4. – 5. augusta) a na majstrovstvách sveta na Sardínii – Bolotana (10. augusta). Dlhoročná úspešná reprezentantka, majsterka Európy a vicemajsterka sveta Kristína Sýkorová sa na pretekársku trať vrátila po ročnej pauze zavinenej zranením a následnou operáciou kolena a v tomto roku nás bude reprezentovať na majstrovstvách sveta v Číne – Chengdu (10. novembra), majstrovstvách Európy vo Švajčiarsku – Moudon (21. Júl). Svetové poháre absolvuje vo Vocklabrucku, Val di Sole, Antwerpách a v Berlíne,“ doplnila Šidlíková.
-pok-

Junior Pavol Cíbiček bude reprezentovať na ME.
Po ročnej pauze sa do pretekárskeho kolotoča vrátila Kristína Sýkorová.