Cesta rozprávkovým lesom

397

Občianske združenie Mŕtva kosť pravidelne v júni organizuje tradičné a veľmi obľúbené podujatie venované deťom s názvom Rozprales. Tohtoročnou ústrednou témou, podľa ktorej bol vymyslený celý program, bola Alica v krajine zázrakov.

Po štvrtýkrát sa tak púchovské ratolesti vybrali na Lachovec v sprievode rodičov – do lesa plného rozprávkových postáv, aby pomohli Alici prejsť cez krajinu zázrakov. Čakalo na nich mnoho prekvapení, zaujímavé aktivity, ale predovšetkým popoludnie plné nezabudnuteľných zážitkov strávené v prírode.

Pre deti organizátori nachystali dvanásť stanovísk, ktoré boli plné bizarných postavičiek, kresieb, ale predovšetkým úloh zameraných na motoriku, pozornosť, ekológiu a kreativitu. Okrem úloh boli hlavnými atrakciami a sprievodnými aktivitami jazda na koni, maľovanie na tvár, streľba z luku, či veľmi obľúbená lanovka. Deti v náročnej rozprávkovej ceste neodradil ani mokrý terén a úlohy zdolávali jednu za druhou. „Hlavným cieľom prečo toto podujatie robíme je, že chceme deti vytiahnuť von do prírody spolu s rodičmi a aby popritom teda aj niečo zaujímavé zažili,“ vysvetľuje v rozhovore organizátor a člen OZ Mŕtva kosť – Andrej Rafaj.

Od začiatku mája prebiehala na všetkých púchovských základných a materských školách výtvarná aktivita, ktorá veľmi napomáha rozvoju detskej fantázie. Táto aktivita vyvrcholila práve na Rozpralese výstavou všetkých diel, ktoré deti namaľovali na tému rozprávkovej Alice v krajine zázrakov.

Text, foto: B. Krchňavá