Finále súťaže Správny chlapec a správne dievča zorganizovali už po 22-krát

340

Víťazi školských kôl spomedzi prvákov a prváčok zo všetkých základných škôl mesta Púchov sa stretli v utorok, 13. júna v priestoroch niekdajšej kinosály v SOV na Námestí Slobody, aby ukázali svoju šikovnosť, talent a porozprávali niečo o sebe, o záľubách a svojej rodine. Deväť dievčat a deväť chlapcov bolo naozaj super. Porota mala možnosť vidieť tanec, hranie pexesa so škrečkom, gymnastiku, jazdu na kolobežke, hokej a počuť spev, hru na akordeón, na klavír, ale i recitáciu a rapovanie. Naozaj široká škála talentov našich prváčeniec. Bolo zreteľné, že sa tu už stretli víťazi, pretože všetky vystúpenia boli veľmi pekné. Nakoniec sa porota dohodla a určila prvé tri miesta a tri špeciálne ceny.

Dievčatá:
1. miesto: Klárka Ladecká, 2. Gabika Kubiritová, 3. Elianka Šerá.

Chlapci:
1. miesto Paľko Repka, 2. Tomáško Matocha, 3. Adriánko Rusňák.

Cenu vedúcej oddelenia školstva a sociálnych vecí si získal Jakubko Vavrek, cenu komisie kultúry, školstva a sociálnych vecí si odniesol Samko Turza a cena riaditeľky CVČ Včielka patrí Emke Ďurišovej.

Tento rok sa konal už 22. ročník súťaže Správny chlapec a správne dievča v prvej triede. Je to naozaj veľmi milé a pekné podujatie. Už teraz sa tešíme na ďalší rok, kde sa opäť stretneme s našimi prváčkami a prváčikmi.

D. Illyová, CVČ Púchov