Cez víkend bude opäť úplná uzávierka cesty do Považskej Bystrice, ďalšia bude v novembri

1179
Foto: Púchovské noviny.

V sobotu 23. septembra od 8.00 do nedele 24. septembra do 18.00 bude úplne uzavretá cesta II/507 z Púchova smerom do Považskej Bystrice v úseku za obcou Nimnica v 180 až 181 kilometri. Informovalo o tom Združenie Nimnica (Doprastav, TSS Grade, SUBTERRA, EŽ Praha), ktoré realizuje modernizáciu železničnej trate medzi Púchovom a Žilinou.

Úplná uzávierka cesty je potrebná z dôvodu výstavby železničného mosta ponad štátnu cestu a Nosickú priehradu. Preto nebude možný prejazd po cesta II/507 z Púchova do Považskej Bystrice a opačne. Spomínanú komunikáciu bude možné využívať len do obce
Nimnica – po nimnické kúpele. A z opačnej strany smerom od Považskej Bystrice do obcí Udiča, Hatné, Klieština, Dolná a Horná Mariková.

Obchádzková trasa bude vedená po ceste I/61cez obce Sverepec a Beluša.
Počas úplnej uzávierky bude umožnený prejazd iba autobusom SAD Trenčín.

Ďalšia úplná uzávierka cesty z Púchova do Považskej Bystrice bude v mesiaci november (od 17. 11. od 8.00 do 19. 11. do 18.00).
Po skončení jednotlivých úplných uzávierok bude na ceste II/507 prebiehať čiastočná uzávierka s prejazdným jedným jazdným pruhom riadená semaformi tak, ako doteraz.
-r-, Zdroj: Združenie Nimnica