Chrípka láme rekordy, chorobnosť v okrese Púchov je opäť najvyššia v celom kraji

313
Ilustr. foto.

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia láme v Púchovskom okrese tohtosezónne rekordy. V minulom týždni chorobnosť stúpla na úroveň 2775 ochorení na 100.000 obyvateľov, čo je najviac za posledné tri mesiace, a podobne ako v predchádzajúcom týždni je chorobnosť zároveň najvyššia v celom Trenčianskom samosprávnom kraji.

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla podľa informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne v minulom týždni aj v celokrajskom priemere o 16,2 percenta na úroveň 2516 ochorení na 100.000 obyvateľov. Najnižšia chorobnosť
na akútne respiračné ochorenia v Trenčianskom kraji bola v okrese Myjava, kde dosiahla úroveň 1730 ochorení na 100.000 obyvateľov.

Akútne respiračné ochorenia postihli najmä deti do päť rokov. K ešte podstatnejšiemu nárastu došlo v prípade ochorení na chrípku, kde lekári nahlásili 1851 chrípkových
ochorení. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla chorobnosť o 51,6 percenta. Chrípka najviac trápila mládež od 15 do 19 rokov. Pre akútne respiračné ochorenia a chrípku museli minulý týždeň prerušiť školskú dochádzku v troch materských a jednej základnej škole v okrese Púchov. V Trenčianskom kraji pre chrípku zatvorili 28 škôl.
-r-