Začiatok roka bol pre DHZ Púchov úspešný

302

Kolektív mladých hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru mesta Púchov sa zúčastnil 27. januára 2018 prvého kola súťaže mladých hasičov pod názvom Fénix, organizovanom DHZ Hliník nad Váhom a konanom v Bytči.

Súťažilo sa v troch disciplínach: štafete 5 x 30 m, štafete dvojíc a uzlovej štafete. DHZ Púchov postavil dve zmiešane družstvá, ktoré boli v kategórii chlapci, z toho jedno bolo vekovo staršie a druhé mladšie, ktoré si meralo sily spomedzi zúčastnených družstiev zo Žilinského a Trenčianskeho kraja. Na prvú disciplínu štafetu dvojíc nastúpilo naše mladšie zmiešané družstvo, pre ktoré to bola absolútne prvá súťaž. Mladšie družstvo Púchovčanov dalo do výkonu všetko, aby predviedlo bezchybný a rýchly výkon avšak stres na prvej súťaži spravil svoje a tak prišli menšie chyby, ktoré sa premenili na trestné sekundy.

Aj druhý pokus chceli členovia mladšieho družstva zdolať s plným nasadením nováčika, ale zaváhanie na hadici prinieslo päť trestných sekúnd. Po zapísaní časov sa presunuli na štafetu 5 x 30 m, ktorú vykonali bez problémov a predviedli výkon, ktorí mali natrénovaný.
Plní odhodlania sa presunuli na poslednú disciplínu – uzlovú štafetu, kde si každý vytiahol uzol, ktorý bude vykonávať. Pri tejto disciplíne naše malé deti predviedli bojovnosť a snažili sa spraviť dané uzle čo najlepšie. A aj keď im rozhodca udelil pár trestných sekúnd, boli povzbudené bojovnosťou a odhodlaním.

Po mladších hasičoch nastúpilo staršie družstvo, ktoré vykonalo prvú disciplínu bez trestných sekúnd a pokračovalo štafetou 5 x 30 m. V tejto disciplíne predviedli členovia družstva výkon, ktorý stačil na priebežný štvrtý najlepší v kategórii. Nasledovala posledná disciplína a to viazanie uzlov, na ktorej sa snažili takisto predviesť výborný výkon. Ten sa im podaril hneď po prvom kole, kedy dosiahli najlepší čas v tejto disciplíne. Tieto preteky sa však súťažia dvojkolovo, takže sa pokračovalo v druhých pokusoch, kde lepší čas sa započítava ako výsledný. Staršie družstvo vedelo, že by bolo dobré svoje postavenie udržať a svoje výkony vylepšiť. I keď snaha bola, no svoje výkony nezlepšili a tak do hodnotenia započítavali časy z prvého kola.

Po sčítaní všetkých časov sa pristúpilo k vyhodnoteniu. Spomedzi dvanásť družstiev v kategórii chlapcov staršie zmiešané družstvo chlapcov z Púchova v zložení: Alexander Rídzik, Simonka Sečkárova, Dávid Koncový, Tomáš Kucej a Nina Jandušíková nakoniec obsadili výborné 3. miesto a taktiež s dobrou skúsenosťou do budúcna a dobrým pocitom súťaženia odchádzali naše najmenšie nádeje – mladšie zmiešané družstvo v zložení: Angelika Cipková, Viktória Mišúnová, Filip Hrebík, Peter Zatlukal a Tomáš Kvasnička.
Jozef Rídzik, DHZ Púchov