V cirkuse sa narodili tigrie dvojčatá

561

Aj tieto nádherné tigrie dvojčatá môžete vidieť v cirkuse (a dokonca sa s nimi odfotografovať), ktorý v týchto dňoch rozložil svoje šapitó na Nimnickej ceste vedľa Tescomy. Tigríčatá sa narodili len pred sedemnástimi dňami a ich mladá mama si ich starostlivo stráži. Principálovi Prvého českého Národného cirkusu JO-JOO Patrikovi Joo však dovolila, aby si ich na chvíľu požičal a pred fotoaparátom s mláďatami, ktoré ešte nemajú mená, zapózoval.  

Všetky zvieratá, ktoré v cirkuse JO-JOO vystupujú, môžu diváci vidieť napríklad aj v novom dennom seriáli ZOO, ktorý vysiela komerčná slovenská televízia.
V cirkusovej ZOO chovajú osem tigrov a šesť púm. Divé šelmy denne skonzumujú 200 kilogramov surového mäsa, ktoré si cirkusanti vozia v troch autách s mraziacimi boxmi.
Drezúra prebieha bez použitia biča, hravou formou. Krotiteľ a principál Patrik Joo tvrdí, že výcvik musí šelmy baviť. Aj preto je každé vystúpenie originálne a vo veľkej miere improvizáciou, koncipované ako príbeh inšpirovaný Madagaskarom.

Vystúpenia Prvého českého Národného cirkusu JO-JOO môžete v Púchove navštíviť od 15. do 19. júna vždy od 18-tej hodiny, v nedeľu o 10.00 hod. Cirkusová ZOO je otvorená denne od 10-tej hodiny.

SÚŤAŽ O LÍSTKY na Facebooku Púchovských novín a Púchovskej televízie! 
-red-

Tigrica_tigricata_web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tigria mama si svoje malé poklady starostlivo stráži.

tigricata_2_web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mláďatá tigra sa narodili len pred sedemnástimi dňami.

tigre_chovatel_2_web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takéto maznanie s divými šelmami rozhodne pri návšteve cirkusovej ZOO neskúšajte. Principál a krotiteľ Patrik Joo si však škrabkanie tigra za ušami môže dovoliť, pretože šelmy cvičí od malička.