V súťaži „do práce na bicykli“ Púchov medzi najúspešnejšími

352

V predchádzajúcich vydaniach Púchovských novín sme vás informovali o celonárodnej súťaži „Do práce na bicykli“. V priebehu minulého týždňa boli vyhlásené celkové výsledky preteku, v ktorom sa Púchov umiestnil na popredných priečkach spomedzi 60 prihlásených samospráv.

V priebehu mesiaca máj úpenlivo „šľapalo“ do pedálov na bicykli za mesto Púchov spolu 37 tímov so 127 jednotlivcami. V kategórii „Samosprávy s najvyšším počtom najazdených kilometrov“ si domáci cyklisti vyjazdili 10. najvyššiu priečku so 16 960 km. Ešte lepšie umiestnenie získali Púchovčania v kategórii „Samosprávy s najvyšším počtom absolvovaných jázd na bicykli“, v ktorej dosiahli celkovo 8. najlepší výsledok so 4159 jazdami. Jazdci z nášho okresného mesta skončili počtom súťažiacich tesne za prvou desiatkou, keďže 10. Zvolen mal o jedného prihláseného účastníka viac, no „V priemere najazdených kilometrov na 1 obyvateľa mesta“ obsadil Púchov celkovo 6. priečku spomedzi 60 prihlásených samospráv na Slovensku. V poslednej kategórii „Percento prihlásených súťažiacich z celkového počtu obyvateľov mesta“ sa Púchovčania umiestnili na 7. najlepšom stupni. Najviac kilometrov spomedzi púchovských tímov najazdil štvorčlenný MTC TEAM s 1 300 km v zložení Vlado Kováčik, Vladimír Mušák, Lubo Gašparek a František Pišoja. Najúspešnejším púchovským jazdcom sa stal Ján Šlapka s najazdenými 693 km z tímu Cyklofit, ktorého trasa do práce a domov meria spolu 66 km. „Myslím, že môžeme byť veľmi spokojní s výsledkami súťaže, aj vzhľadom na počet najazdených kilometrov na obyvateľa, keďže sa blíži k 1 km na osobu, i s takmer 100 %-nou účasťou prihlásených jazdcov,“ zhodnotil výsledky súťaže koordinátor projektu za mesto Púchov Miroslav Bučko. Zo zapojených samospráv získala v počte najazdených kilometrov prvenstvo podľa očakávania Bratislava s najazdenými 221 109 km.