Čo je nové na Čertove

388

Lesy na Čertove sa v tomto období babieho leta sfarbujú do pestrého jesenného šatu a lákajú na vychádzky a prehliadky nádherných scenérii v tejto jedinečnej a neopakovateľnej prírodnej galérii. Bohužiaľ aj v tejto lokalite sú výhľady prerušované pohľadmi na systematické drancovanie slovenských lesov v režime “po nás potopa”… Keď hovoríme o farbách, cestou na Čertov poteší pohľad na ebenovú čerň nového asfaltu na nedávno rekonštruovanom 6 km úseku cesty III.triedy od Dubkovej po Čertov, takže sa do cieľa dostanete už len po technicky slušnej komunikácii a môžete pokračovať až na Kohútku. A to vás cestou na čertovskej hlavnej križovatke poteší aj pohľad na vymaľovanú a vyčistenú autobusovú zastávku.

Niektorí si určite všimli aj premiestnenie kontajnerov na odpad od autobusovej zastávky na iné miesto na žiadosť trvalých obyvateľov Čertova, ktorí sa už nemohli dívať na ten neporiadok okolo nej. Obecné zastupiteľstvo rozhodlo o novom umiestnení kontajnerov, bohužiaľ tých “tiež” chatárov, čo si dovidia len na prahy vstupných dvier svojich chát, sme zatiaľ nedokázali “teleportovať na inú planétu” a tak neporiadok je opäť, len na inom mieste. So starostom a poslancami hľadáme a máme aj východiská, ale bez spolupráce s chatármi a akceptáciou možno aj sprísnených pravidiel a obmedzení to nepôjde.

Na veľkom parkovisku v Lamžoch sa upravuje okolie, kontroluje sa technický stav ratrakov, na zjazdovkách sa kontroluje technický stav vlekov. Pokosené zjazdovky udržiavané aj živými “kosačkami” už netrpezlivo čakajú “Martina na bielom koni” a my dúfame, že nesklame a blížiaca sa lyžiarska sezóna poteší hoteliérov, chatárov, milovníkov zimných športov, skrátka všetkých návštevníkov tohto strediska.

Ing. Pavel Melišík, chatársky výbor