Čo je nové v Mestskej polícii Púchov?

1008

V Mestskej polícii Púchov sme okrem nedávnej výmeny jej náčelníka zaznamenali ďalšie novinky:

Obnova sociálnych zariadení

Dlhé roky Mestskej polícii Púchov chýbali kultúrne sociálne zariadenia. Keďže mestskí policajti vykonávajú 12-hodinové služby, je samozrejmé, že potrebujú štandardné toalety a sprchy. Pred rokom policajti získali nové šatne a tento rok prišla na rad rekonštrukcia sociálnych zariadení.

Projekt obnovy sa realizuje v spolupráci s mestskou firmou Púchov servis s.r.o. Pôvodné sociálne zariadenia boli z hľadiska technických a priestorových požiadaviek v nevyhovujúcom stave. Účel riešených priestorov sa navrhovanou obnovou nemení. Súčasťou obnovy je aj výmena starých stúpacích potrubí vody a kanalizácie z technickej miestnosti a novo riešené sociálne zariadenia na prvom a druhom podlaží.

Objekt budovy Mestskej polície je trojpodlažný (2 nadzemné podlažia a jedno podzemné podlažie). Riešený je priestor WC na prvom nadzemnom podlaží a priestor umyvárky s WC na druhom nadzemnom podlaží. Existujúci priestor sa rozšíri o časť chodby a priľahlý sklad. Vznikne tak možnosť osadiť WC, dve umývadlá a ešte sa tam zmestia dva sprchové kúty. Nové vykurovacie telesá budú napojené na pôvodné vykurovacie potrubie. Pod riešenými priestormi sa v suteréne nachádza technická miestnosť.

Celkové náklady na obnovu sociálnych zariadení v budove Mestskej polície Púchov sú 11.471 € s DPH. Obnova sociálnych zariadení v budove Mestskej polície Púchov je prvým projektom riešeným ako „in–house“ zákazka  medzi mestom Púchov a mestskou spoločnosťou Púchov servis s.r.o. Ide o zákazku s peňažným plnením medzi dvoma verejnými obstarávateľmi, pokiaľ sú splnené určité podmienky. Mesto od „in–house“ zákaziek očakáva využitie kapacít mestských spoločností a úsporu finančných prostriedkov.

Nové zimné uniformy

Podľa „Zásad vystrojovania príslušníkov MsP Púchov“ a „Organizačného a prevádzkového poriadku MsP Púchov“ platných do roku 2017 je doba životnosti zimnej bundy 36 mesiacov a zimných nohavíc 24 mesiacov. Napriek tomu boli policajtom zimné bundy zakúpené naposledy v roku 2010 a zimné nohavice dokonca ešte v roku 2008.

Zastupujúci náčelník Pavol Bielik preto v októbri 2017 objednal 16 ks zimných búnd Justice (tmavomodrej farby s nápisom „MESTSKÁ POLÍCIA“, termopodšívka s nepremokavou membránou) a 16 ks zimných zásahových nohavíc vzor Urban-Tactical (materiál DARK NAVY oteplený flanelom). K tejto zimnej výstroji pribudla tiež zimná čiapka pletená s vypletenou šachovnicou po obvode, vyšitým odznakom „MESTSKÁ  POLÍCIA“ a s teflonovou úpravou proti vode.

Zákazku s cenou 3.752 € s DPH dostala firma Stanislava Kollárová z Levíc. Zimná výstroj bola dodaná koncom minulého roku.

Text a foto: Slavomír Flimmel