Čo je nové v púchovskom kine?

198

Premietanie filmových predstavení kino Púchov počas pandémie COVID 19 bolo prerušené. Ako náhradný program pre našich zákazníkov sme ponúkali akciu KINO Z GAUČA, kde si mohli filmoví priaznivci pozrieť filmy doma priamo v pohodlí vlastnej obývačky.

Je veľmi ťažké rozbehnúť prevádzku kina pri dodržiavaní všetkých protipandemických opatreniach, ktoré máme prikázané. Napriek tomu robíme všetko preto, aby sme našim občanom dokázali priniesť plnohodnotný filmový zážitok v priestoroch nášho útulného kina.

Povinnosťou divákov pri vstupe do kina je prekrytie tváre rúškom, pričom pri vstupe do kinosály si musia dezinfikovať ruky dezinfekčným prípravkom. Vzhľadom na opatrenia, ktoré zakazovali hromadné podujatia, sme kino rozbehli až po ich uvoľnení. Premietali sme v obmedzenom režime v mesiaci júl a august len v piatok večer. Sme veľmi radi, že naši verní fanúšikovia si opäť nachádzajú cestu do našej kinosály, pričom najväčšej popularite sa tešia najmä animované filmy.

Od začiatku septembra pridávame premietanie filmových predstavení v nedeľu. Filmoví nadšenci sa môžu tešiť na pestrú paletu filmovej produkcie od hollywoodských trhákov, cez animované filmy až po kvalitné dramatické tituly, takže na svoje si prídu nadšenci z mnohých filmových žánrov. V budúcom týždni pripravujeme filmové predstavenie FATIMA, ktoré je spracované na základe reálnych udalosti. Vysielanie je naplánované 13.9.2020 o 17:30 hod. Týmto chceme pozvať všetkých milovníkov kvalitnej filmovej produkcie na návštevu našej kinosály v Divadle Púchov.

Od októbra, ak všetko pôjde ako má, by sme chceli nabehnúť už v normálnom plnom režime tak, ako boli naši diváci zvyknutí pred koronakrízou. V najbližšom období plánujeme aj tradičnú akciu nášho kina NOC V KINE – premietanie viacerých filmov s rôznou tematikou a žánrom trvajúce do hlbokej noci. Ďalšou plánovanou akciou v našom kine je SNOW FILM FEST.

Marcela Bíliková
kino.puchov.sk