Cyklistické preteky Okolo Slovenska povedú naprieč Trenčianskym krajom

97

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska po roku opäť povedú naprieč Trenčianskym krajom

Najprestížnejšie cyklistické podujatie na Slovensku je v plnom prúde. V piatok 20. i v sobotu 21. septembra 2019 sa cyklistický pelotón predstaví na cestách v Trenčianskom kraji počas 3. a 4. etapy. S pretekom sú zároveň spojené aj viaceré dopravné obmedzenia.

V poradí 63. ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenka je síce o jeden deň kratší, ako jeho minuloročný predchodca, no o 8 kilometrov dlhší. Obyvatelia Trenčianskeho kraja či milovníci cyklistiky sa môžu opäť tešiť na viacero známych cyklistických tvárí, napríklad z Tour de France. V cyklistickom pelotóne bude mať zastúpenie aj Slovensko v podobe sedemnástich pretekárov, medzi nimi sa predstaví aj rodák z Trenčianskeho kraja Erik Baška.  Z celkového počtu štyroch etáp, sa polovica uskutoční na krajských cestách.

V piatok 20. septembra 2019 čaká na cyklistov viac ako 200 km dlhá etapa, ktorá štartuje v Ružomberku a povedie cez Nitrianske Pravno, Pravenec, Nedožery – Breznany, Lazany, Kanianku, Bojnice, Šútovce, Kostolnú Ves, Nitrianske Rudno, Diviaky nad Nitricou, Horné a Dolné Vestenice, Hradište, Partizánske a Žabokreky nad Nitrou až do Hlohovca. „Počas tretej etapy možno očakávať výrazné dopravné obmedzenia najmä v Bojniciach, Prievidzi, na ceste I/9 v úseku medzi Prievidzou a Bánovcami nad Bebravou, ale i v Partizánskom a jeho okolí,“ priblížil Martin Sládeček, dopravný inžinier Krajského dopravného inšpektorátu v Trenčíne.

Sobotňajšia štvrtá etapa začína v Hlohovci a finišuje v Senici. Cestou do cieľa prejdú cyklisti cez Košariská, Brezovú pod Bradlom a Dolný Štverník. „S cieľom zaistenia bezpečného priebehu oboch etáp, budú celé trasy cyklistických pretekov pre dopravu uzatvorené. Uzávierka trás začne vždy približne pol hodinu pred príjazdom prvých cyklistov a skončí po prejdení posledného vozidla v cyklistickom peletóne. Odporúčame vodičom motorových vozidiel, aby sa trase cyklistických pretekov úplne vyhli, dbali na zvýšenú opatrnosť a rešpektovali pokyny polície a usporiadateľov pretekov,“ doplnil Sládeček.

Viac informácií o cyklistických pretekoch, ako mená súťažných tímov, jazdcov či detaily etáp, nájdete na webovom sídle www.okoloslovenska.com.

Zdroj: TSK