Cyklotrialisti Záriečia ukončili tohtoročnú sezónu v Poprade

60

Druhý septembrový víkend sa konalo posledné kolo slovenského pohára a slovenských hier mládeže v Poprade, kde boli zároveň ocenení medailisti za konečné poradie. Slovenské hry mládeže mali päť kôl (Záriečie, Rudina, Veľké Zálužie, Lučenec a Poprad), slovenský pohár pozostával zo štyroch kôl (ako hry mládeže, okrem Veľkého Zálužia).

Účasť pretekárov Cyklotrialového klubu Záriečie na Slovenskom pohári a Slovenských hrách mládeže v Poprade podporil v rámci svojho dotačného programu aj Trenčiansky samosprávny kraj. Jazdci z Cyklotrialového klubu Záriečie sa v konečnom poradí umiestnili nasledovne:

V kategórií Promesa (do 8 rokov) vybojoval striebro Matúš Ofúkaný, tretie miesto obsadil nováčik Tomáš Korec, na ôsmej pozícií skončil Marko Cíbiček, ktorý pre zranenie nedostal body za dve neabsolvované súťaže. Cenné skúsenosti získaval najmladší účastník hier mládeže, iba päťročný Bruno Čibenka. Šancu na medailovú pozíciu mal aj Peter Ofúkaný v kategórii Benjamin, no keďže sa zranil na motoristických pretekoch, chýbali mu body za dva záverečné preteky, a tak skončil štvrtý.

Majster sveta, Jakub Mudrák, má rozptýlené body v kategóriách Minime, do ktorej patrí podľa veku a v kategórii Cadet, v ktorej bude oficiálne zaradený na budúci rok. V kategórii Minime mu tak chýbali body za súťaže, keď pretekal v cadetoch a opačne. Dôkazom jeho výbornej výkonnosti sú strieborné priečky v obidvoch kategóriách. Sebastián Sieklik vybojoval bronzovú medailu. Pavol Cíbiček obsadil druhé miesto v kategórii Senior a Kristína Sýkorová skončila v kategórii Elite medzi ženami druhá.

Preteky na pôde Slovenska už síce nebudú, ale našim trialistom súťažná sezóna úplne nekončí – budú cestovať na súťaže do susedných krajín a Kristína na svetový pohár a majstrovstvá Európy do Toskánska a začiatkom novembra odštartuje v Číne na majstrovstvách sveta.

Anna Šidlíková