Polícia informuje

178

Írsky seter sa rád túla…

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, že v miestnej časti Nové Nosice sa pohybuje po verejnom priestranstve pes veľkého vzrastu, rasa Írsky seter. Po príchode na miesto bol zistený majiteľ psa, ktorému bol pes vydaný a bolo mu doporučené, aby si psa lepšie zabezpečil proti úniku z dvora, nakoľko mu pes už viackrát ušiel. Prípad vyriešila hliadka napomenutím.

Za ukradnutý podsedák mu hrozí väzenie

Hliadka mestskej polície stretla počas hliadkovej činnosti v nočných hodinách na Moravskej ulici muža, ktorému z igelitovej tašky vytŕčal podsedák. Mestskí policajti zistili, že ho ukradol z kaviarne. Muž sa ku krádeži dobrovoľne priznal, hliadka ho predviedla na oddelenie mestskej polície za účelom podania vysvetlenia. Zistilo sa, že muž sa v posledných 12 mesiacoch opakovane dopustil krádeže a spáchal tým prečin. Prípad odstúpili štátnej polícii.

„Schrupol“ si v bytovke

Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého na druhom poschodí bytovky na Moyzesovej ulici spí bezdomovec. Hliadka na mieste našla bezdomovca, priestupok vyriešili napomenutím a z miesta ho vykázali.

Nočný žúr skončil napomenutím

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Slovanskej ulici v Horných Kočkovciach, kde malo podľa oznámenia dochádzať k rušeniu nočného pokoja. Hliadka po príchode na miesto zistila, že v zadnej časti dvora rodinného domu, v drevenom humne sa koná párty – akcia mladých ľudí. Mestskí policajti upozornili usporiadateľa akcie na rušenie nočného pokoja, priestupok vyriešili napomenutím.

Vyprázdnili parkovisko

Mestskí policajti zabezpečovali vyprázdnenie hlavného parkoviska na Hollého ulici v Púchove z dôvodu opravy a striekania vodorovného značenia. Vodiči zaparkovaných vozidiel na uvedenom parkovisku boli zistení lustráciou v evidencií vozidiel prostredníctvom štátnej polície a následne ich informovali mobilným telefónom. Keďže počas noci vodiči nerešpektovali zákazové značenie, hliadka zotrvala počas služby na uvedenom parkovisku.

Vodič nedal prednosť, namerali mu takmer promile alkoholu

V piatok v ranných hodinách došlo na križovatke ciest I/61 a komunikácie k diaľnici D1 Kunovec neďaleko obce Sverepec v Považskobystrickom okrese k dopravnej nehode, pri ktorej asistoval alkohol. Tridsaťtriročný Ján z okresu Prievidza na automobile značky Audi A4 nedal prednosť po hlavnej ceste idúcej Škode Fábia, ktorú riadila 30-ročná Dáša z okresu Púchov, následkom čoho došlo k zrážke vozidiel. Vodička automobilu Škoda Fabia utrpela pri dopravnej nehode ľahké zranenie. Oboch vodičov policajti podrobili dychovej skúške. Vodička z Púchovského okresu nenafúkala, u vodiča Audi bola dychová skúška pozitívna. Nafúkal 0,47 mg/l, čo predstavuje 0,98 promile alkoholu. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania. Opakovane upozorňujeme, že alkohol za volant nepatrí. Vodičovi v tomto prípade hrozí v správnom konaní pokuta do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov.  

Púchovský „rekordér“ jazdil rýchlosťou 217 km/h

Trenčianski diaľniční policajti počas jedného popoludnia namerali troch vodičov, ktorí jazdili rýchlosťou cez 190 kilometrov za hodinu. Tridsaťsedemročnému vodičovi Audi Q7 policajti pri Trenčíne v smere jazdy na Žilinu namerali rýchlosť jazdy 193 kilometrov za hodinu. Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Vodičovi policajti za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici o 63 kilometrov za hodinu uložili pokutu 500 eur, ktorú vodič zaplatil na mieste. Ďalšieho vodiča, ktorý viac stúpil na plynový pedál policajti namerali v katastrálnom území Nové Mesto nad Váhom v smere jazdy na Bratislavu. Vodičovi BMW 5 policajti radarom namerali rýchlosť jazdy 202 kilometrov za hodinu. V tomto prípade bola vodičovi uložená pokuta vo výške 800 eur a bol mu vystavený blok na pokutu nezaplatenú na mieste. Rekordérom v prekročení rýchlosti počas jednej služby policajtov Diaľničného oddelenia z Trenčína bol 53-ročný vodič z okresu Púchov na vozidle Porsche. Na diaľnici D1 v katastrálnom území Dubnica nad Váhom v smere jazdy na Žilinu mu diaľniční policajti z Trenčína namerali rýchlosť jazdy 217 kilometrov za hodinu, čím prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 87 kilometrov za hodinu. Policajtov sa snažil prehovoriť, aby mu pokutu nedávali, že už platil viackrát, aby mu tentokrát odpustili. Policajti sa však nedali obmäkčiť a vodičovi uložili najvyššiu pokutu, akú je možné uložiť na mieste, a to 800 eur. Zaplatil v hotovosti na mieste.

Príslušníkov HaZZ zamestnali najčastejšie dopravné nehody

V priebehu mesiaca september 2019 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 239 výjazdov k udalostiam. Z tohto počtu bolo najviac – 91 výjazdov, k dopravným nehodám. Nasledovalo 69 technických zásahov, 50 výjazdov k požiarom a deväť ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 18 požiarno-previerkových cvičení a dva výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli. Priame škody v dôsledku udalostí za mesiac september boli vyčíslené na viac ako 129.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 620.000 eur.  

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín