Ďalší fantastický výsledok „pätnástky“

471

Púchovské futbalové mládežnícke výbery majú za sebou úspešný víkend. Víťazstvá zaznamenali oba dorasty a taktiež obe družstvá starších žiakov. Veľmi dôležité bolo najmä víťazstvo tímu do pätnásť rokov, ktorý si poistil záchranu v súťaži.

27. kolo II. ligy staršieho dorastu (U19):
MŠK Púchov – FC Baník Horná Nitra Prievidza&Handlová 2:1 (2:1)
Góly Púchova: Veteška, Hrnko
Zostava Púchova: Pilný – Hrančík, Valašík (Kmošena), Rosina, Buček (Marman), Hafera, Šimko, Hrnko, Veteška, Vojtek (Červený), Strnad
Starší dorastenci pokračujú vo vynikajúcich výkonoch. Ďalšou ich obeťou sa stali futbalisti z Hornej Nitry. O všetkom sa rozhodlo už v prvom dejstve. Púchov šiel do vedenia už v prvej minúte po góle Vetešku. Po osemnástich minútach bolo vyrovnané, keď Šimko nešťastne umiestnil loptu do vlastnej siete za chrbát brankára Pilného. Rozdielový gól zaznamenal v 34. minúte Patrik Hrnko, ktorý upravil na konečných 2:1. Púchovčania sú v tabuľke na piatej priečke, kde získali zatiaľ 47 bodov pri skóre 42:31.

27. kolo II. ligy mladšieho dorastu (U17):
MŠK Púchov – FC Baník Horná Nitra Prievidza&Handlová 4:0 (2:0)
Góly: Kvaššay 3, Gabaj
Zostava: Vaňo – Krčmárik, Ciesar (Rak), Zavadzan, Borovička, Kvaššay, Gabaj, Bartoš (Mušák), Socha, Kendy, Hurta
Strelecký koncert Mareka Kvaššaya a jednoznačné púchovské víťazstvo. Aj tak by sa dal charakterizovať duel mladších dorastencov proti Hornej Nitre. Marek Kvaššay totiž zaznamenal hetrik, a keď sa k nemu pridal jedným gólom aj Adam Gabaj, zrodilo sa jasné víťazstvo Púchova 4:0. Mladší dorastenci stúpajú tabuľkou, aktuálne sú jedenásti so ziskom 33 bodov a skóre 51:48.

Dohrávka 23. kola I. ligy starších žiakov (U15):
MŠK Púchov – FC Spartak Trnava 1:5 (0:1)
Gól: S. Krajčík
Zostava: Kružík – J. Brezina, Pavlovič (A. Gabriš), Michalik, S. Krajčík (Rak), Mičúch, Ocelík (Vajdík), Haviar, Vápeník, Sakala (Gabčo), Králik (Fano)
25. kolo I. ligy starších žiakov (U15):
MŠK Púchov – FK Inter Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: S. Krajčík (z 11 m)
Zostava: Bračík – J. Brezina, Pavlovič, Michalik, S. Krajčík, Mičúch, Ocelík (A. Gabriš), Haviar, Vápeník (Vajdík), Sakala (Fano), Králik (Gabčo)
Starší žiaci do 15 rokov mali na programe „anglický týždeň.“ Na Trnavu ešte doma nestačili a po vyrovnanom prvom polčase podľahli 1:5. V nedeľu nastúpili Púchovčania proti Interu Bratislava a predviedli ďalší zo série bojovných jarných výkonov. Skóre bolo dlho bezgólové. Až päť minút pred koncom sa menilo, keď Samuel Krajčík z pokutového kopu rozhodol o víťazstve Púchova 1:0. Pätnástka už je tak zachránená, keďže sa spomedzi štrnástich tímov nachádza na 10. priečke so ziskom 20 bodov a skóre 23:55. Predposledná Horná Nitra ani posledný Senec už Púchovčanov nemôžu ani teoreticky predstihnúť.

Dohrávka 23. kola I. ligy mladších žiakov (U14):
MŠK Púchov – FC Spartak Trnava 0:6 (0:2)
Zostava: Macko (Čiernik) – Hanes (Klúčik), Belás, M. Drahuta, Guzma, Jandušík (Hrenák), Šlesar (Jurík), Bátora, Reksa, Baláž, Mikoláš (Galko)

25. kolo I. ligy mladších žiakov (U14):
MŠK Púchov – FK Inter Blava 2:0 (1:0)
Góly: Jandušík (z 11 m), Baláž
Zostava: Čiernik – Hanes, Galko, Hrenák (Klúčik), Guzma (M. Drahuta), Jandušík, Šlesar, Bátora, Reksa, Baláž, Mikoláš (Jurík)
Mladší žiaci do 14 rokov v dohrávke proti Trnave ani raz neskórovali a šesťkrát inkasovali. Chuť si napravili proti bratislavskému Interu. V závere prvého polčasu otvoril skóre z penalty Jandušík a krátko po prestávke upravil Belás na konečných 2:0. Púchovčania sú v tabuľke na trinástej priečke, kde získali 14 bodov pri skóre 18:99.

25. kolo I. ligy mladších žiakov (U13):
FK Inter Bratislava – MŠK Púchov 7:3 (3:3)
Góly: Kurej 2, D. Gabriš
Zostava: Pacek, Minárech – Kurej, Klúčik, Ondrišík, Cíbik, Lupták, Kučiak, Bajza, Solík, Chleban, P. Brezina, Bednárik, Hošták, Pečeňa, D. Gabriš, Kres, Šurian, Haviar, Moravčík, Jesenský, Brezáni
„Trinástka“ držala do polčasu nerozhodný stav. Inter v druhom dejstve skóroval ešte štyrikrát, kým Púchov gólovo mlčal. Púchovskí mladíci sú v tabuľke na 14. priečke, nazbierali 6 bodov pri skóre 76:451.

25. kolo I. ligy mladších žiakov (U12):
FK Inter Bratislava – MŠK Púchov 17:4 (9:2)
Góly: Porubčan 3, D. Krajčík
Zostava: S. Drahuta, Martiš – Mozsi, Zlocha, Klúčik, Kadák, Baláž, Mušák, D. Krajčík, Porubčan, Obšivan, Mich. Mynář, Čmelo, Híreš, E. Drahuta, Fedor, Tuček, Chleban, Jurenková, Hošták, D. Gabriš
Púchov do 12 rokov inkasoval v Bratislave sedemnásť gólov. Púchovskí mladíci kontrovali štyrikrát, z toho sa hetrikom blysol Erik Porubčan a jeden gól pridal Daniel Krajčík. „Dvanástka“ sa v tabuľke nachádza na 12. mieste, kde nazbierala 20 bodov so skóre 161:255.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM:
26. kolo I. ligy starších žiakov: Nitra – Púchov, štvrtok 26. mája od 14:00 (U15) a od 16:00 (U14)