Parádny obrat Púchova v druhom polčase s Dunajskou Stredou

248

Púchovskí futbalisti prehrávali po polčase proti rezerve Dunajskej Stredy 0:1. Do druhého dejstva však nastúpili ako vymenení a dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Púchovčania sa tak naďalej držia na vrchných priečkach ligovej tabuľky. 

Hostia, ktorých z lavičky viedol bývalý slovenský reprezentant Balász Borbély, začali lepšie. Už v 11. minúte sa dokonca šťastným gólom ujali vedenia. Strela spoza pokutového územia bola zrazená pred bránu k voľnému Zsigmondovi, ktorý „špicom“ prekonal Letka – 0:1. Domáci potom prevzali hru pod svoju kontrolu a plynuli z toho aj príležitosti. Dvakrát ušiel nebezpečne po ľavej strane Marek Gajdošík, no brankár Milošovič v oboch prípadoch úspešne zasiahol. Do kabín odchádzali mužstvá za stavu 0:1.
V druhom polčase sa dal očakávať nápor Púchova, ktorý skutočne prišiel. Pre ďalší vývoj bolo dôležité, že domácim sa podarilo veľmi rýchlo vyrovnať. Už v 50. minúte prešiel Gajdošík po ľavej strane a centrom našiel na zadnej žrdi Zuziaka, ktorý s prehľadom poslal loptu do siete – 1:1. Dvojica Zuziak – Gajdošík si zakrátko vymenila úlohy a Púchov už viedol. Zuziak vyslal v 56. minúte loptu za obranu súpera, Gajdošík sa vyhol ofsajdovej pasci a strelou po zemi k žrdi nedal Milošovičovi šancu – 2:1. Púchovčania sa nestiahli, ba naopak, vytvárali si aj ďalšie šance. Snáď v tej najväčšej trafil Svorada do brvna a neujala sa ani následná dorážka zblízka. Nič to už nezmenilo na fakte, že futbalisti MŠK si v závere bez väčších problémov dokráčali po tri body za víťazstvo 2:1. V tabuľke tak zostali na peknej štvrtej priečke a na vedúci Šamorín strácajú desať bodov.

30. kolo III. ligy západ:
MŠK Púchov – FC DAC 1904 Dunajská Streda „B“ 2:1 (0:1)
Góly: 50. Zuziak, 56. Gajdošík – 11. Zsigmond
Žlté karty: 56. Gamboš, 71. Riška, 74. Mynář – 15. Kiss
Rozhodcovia: Bezák – Hodoško, Blaháč
Návšteva: 123 divákov
Púchov: Letko – Paliesek, Mynář (79. Rypák), Riška, Vanák – Kopiš – Zuziak (85. Pastorek), Gamboš, Svorada (73. Zavadzan), Bartoš – Gajdošík
Dun. Streda „B“: Milošovič – Varga, Kelemen, Szelle (78. Kubik), Trajcsik, Bódis, Nagy, Zsigmond (57. Belkovics), Tóth, Kiss, Fedor

 

Futbal_Pu-Dun-Streda_web2

 

 

 

 

 

 

Ďalšie výsledky stretnutí 30. kola:
Nové Zámky – Veľký Meder 1:1
Neded – Palárikovo 2:0
Šamorín – Topoľčany 5:2
Vráble – Galanta 4:0
Veľké Ludince – Dubnica nad Váhom 0:0
Lednické Rovne – Trnava „C“ 1:0
Nemšová – Prievidza&Handlová 0:3

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM
31. kolo III. ligy západ:
Prievidza&Handlová – Púchov, v sobotu 28. mája od 17:00
v Prievidzi

T. Schügerl