Parádny obrat Púchova v druhom polčase s Dunajskou Stredou

245

Púchovskí futbalisti prehrávali po polčase proti rezerve Dunajskej Stredy 0:1. Do druhého dejstva však nastúpili ako vymenení a dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Púchovčania sa tak naďalej držia na vrchných priečkach ligovej tabuľky.

Hostia, ktorých z lavičky viedol bývalý slovenský reprezentant Balász Borbély, začali lepšie. Už v 11. minúte sa dokonca šťastným gólom ujali vedenia. Strela spoza pokutového územia bola zrazená pred bránu k voľnému Zsigmondovi, ktorý „špicom“ prekonal Letka – 0:1. Domáci potom prevzali hru pod svoju kontrolu a plynuli z toho aj príležitosti. Dvakrát ušiel nebezpečne po ľavej strane Marek Gajdošík, no brankár Milošovič v oboch prípadoch úspešne zasiahol. Do kabín odchádzali mužstvá za stavu 0:1.
V druhom polčase sa dal očakávať nápor Púchova, ktorý skutočne prišiel. Pre ďalší vývoj bolo dôležité, že domácim sa podarilo veľmi rýchlo vyrovnať. Už v 50. minúte prešiel Gajdošík po ľavej strane a centrom našiel na zadnej žrdi Zuziaka, ktorý s prehľadom poslal loptu do siete – 1:1. Dvojica Zuziak – Gajdošík si zakrátko vymenila úlohy a Púchov už viedol. Zuziak vyslal v 56. minúte loptu za obranu súpera, Gajdošík sa vyhol ofsajdovej pasci a strelou po zemi k žrdi nedal Milošovičovi šancu – 2:1. Púchovčania sa nestiahli, ba naopak, vytvárali si aj ďalšie šance. Snáď v tej najväčšej trafil Svorada do brvna a neujala sa ani následná dorážka zblízka. Nič to už nezmenilo na fakte, že futbalisti MŠK si v závere bez väčších problémov dokráčali po tri body za víťazstvo 2:1. V tabuľke tak zostali na peknej štvrtej priečke a na vedúci Šamorín strácajú desať bodov.