Ďalší veľký úspech púchovského volejbalu

205

Piatok 5.5.2023 vycestovala naša najstaršia mládežnícka kategória na Majstrovstvá Slovenska juniorov v Bratislave. Turnaj v Bratislave hostil 6 družstiev a hralo sa systémom každý s každým. V sobotu sa naši chlapci stretli s družstvami zo Svidníka a Komárna. Svidníku, ktorý sa neskôr stal celkovým víťazom turnaja podľahli 1:3 a nad tímom Komárna vyhrali 3:1.

V nedeľu čakali zverencov Ivana Štefka, st. papierovo najsilnejší súperi z Prešova a Banskej Bystrice. Po mimoriadne bojovných výkonoch a zvládnutých koncovkách sa im podarilo poraziť oboch súperov 3:0. Na tretí deň chlapci nastúpili proti domácim VKP Bratislava. Po náročnej hre plnej zvratov sa im napokon podarilo vyhrať 3:2 a zaistiť si krásne 2. strieborné miesto a najlepším hráčom turnaja na poste univerzála bol ocenený hráč nášho družstva Michal Križák.

Je to ďalšia cenná medaila do zbierky púchovského volejbalu. Tento úspech je o to viac vzácnejší, pretože tento turnaj bol pre viacerých hráčov v kádri ukončením ich mládežníckeho pôsobenia v púchovskom volejbale. Touto cestou chcú končiaci hráči vyjadriť úctu a vďaku svojmu trénerovi Ivanovi Štefkovi, st., ktorý im venoval roky svojho trénerského života a osobného času.

Mesto Púchov reprezentovali hráči: E. Gabko, M. Janoško, M. Turčáni, A. Maslák, M. Pivko, J. Šatka, T. Ondrčka, J. Brzáč, M. Mazák, M. Križák, S. Žiačik, Š. Janoško, Z. Galánek, R. Prokop

Realizačný tím: Hlavný tréner: I. Štefko, st., Asistenti trénera: A. Pusztay, N. Feriancová, Predseda výboru: M. Turčáni

Družstvo žiakov ZŠ Gorazdova.

Úspech volejbalistov ZŠ Gorazdova – postup na majstrovstvá SR

V stredu 17.5.2023 sa družstvo žiakov ZŠ Gorazdova zúčastnilo na Majstrovstvách kraja vo volejbale chlapcov základných škôl. Naše družstvo zložené zo žiakov športových tried ZŠ Gorazdova nesklamalo a po výbornom výkone celého družstva postupne zdolalo ZŠ Nitrianske Rudno 2:0 a ZŠ M. R. Štefánika Nové Mesto nad Váhom 2:0, čím si žiaci z Gorazdky vybojovali postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v dňoch 13. a 14. júna 2023 v Šamoríne. Odborná príprava v športových triedach a dobré podmienky vytvárané vedením školy sa odzrkadľujú vo výborných výsledkoch, keď sa žiaci športových tried ZŠ Gorazdova každoročne umiestňujú na popredných miestach v rámci Majstrovstiev SR, na ktorých sa pravidelne zúčastňujú. Zostava: Valach L., Ďurček L., Jančo P., Ďuriš D., Hupka R., Kišš L., Turza L., Sulo R. Tréner družstva a športových tried PaedDr. Ivan Štefko.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy ako i mesta Púchov. Držíme chlapcom palce.

VO 1970 MŠK