Ďalšie cenné víťazstvo nad favoritom

271

16. kolo 2. futbalovej ligy:
MŠK Púchov – MFK Skalica 1:0 (1:0)

Gól: 5. Holiš, ŽK: Martinček, Michlík, Martinko – Blažek, rozhodovali Micheľ, Špivák, Vass, 600 divákov Po tom, ako v týždni Trenčania „vyliali“ Skalicu zo Slovenského pohára, odišli Záhoráci z Považia naprázdno na sklonku týždňa aj v druholigovom stretnutí pod Lachovcom. Domáci začali prvé kolo odvetnej časti súťaže proti ďalšiemu favoritovi bez rešpektu a už po piatich minútach sa ujali vedenia, keď hosťujúceho brankára Junasa prekonal Holiš – 1:0.

Hostia potom dokazovali, že na tretej priečke druholigovej tabuľky neboli náhodou a obrana Púchova mala plné ruky práce. Pri šanciach Hašu a Milotu sa vyznamenal domáci brankár Strelčík, v ďalších prípadoch mali hosťujúci hráči nepresnú mušku. Domáca obrana stála na pevných nohách aj v druhom polčase, kedy tlak Skalice vrcholil. Púchovčania nekapitulovali ani po štandardných situáciách, a tak na domácom trávniku získali opäť dôležité tri body. Oplatili tak Záhorákom tesnú prehru z úvodného kola súťaže.

Zostava MŠK Púchov:

Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík (70. Brezničan), Krčula (18. Martinko), Pilát, Pišoja, Vlček, Holiš, Martinček, tréner V. Cifranič

Ostatné výsledky 16. kola:

Košice – Podbrezová 1:1, Bardejov – Dubnica 3:0, Slovan B – Poprad 1:1, Ružomberok B – L. Mikuláš 2:5, Šamorín – Komárno 3:1, Žilina B – Banská Bystrica 1:2, Trebišov – Petržalka 4:0