Darujte úsmev s Lišiakmi z Považia, ktorí bežia pomáhať

1050

Majú rýchle nohy a veľké srdcia. Majú chuť behať aj pomáhať. Spojili svoju silu, aby mohli pomôcť slabému. A na tejto ceste ich nezastavia ani medvede v Tatrách, ani osadníci v Pribyline. Áno áno, aj také mali zážitky minulý rok. Dňa 14.6.2019 sa Lišiaci opäť postavia na štart najdlhšieho štafetového behu na Slovensku „The Run Slovakia 2019“. Spoločne odbehnú 521 km v priebehu 3 dní. Za každého počasia, vo dne, v noci. Začnú v Košiciach, pobehajú Spiš, Tatry, Oravu, Čičmany, okolie viníc Pezinka či Modry. Unavení, no šťastní dobehnú až do Bratislavy.

Pridajte sa k nim! Nie, nemusíte s nimi bežať.

Lišiaci chcú svojim behom podporiť 7 ročného Šimonka z Beluše. Šimonko nevie, čo je to zahrať si futbal, či schovávačku s kamarátmi, nemôže robiť parťáka na hru svojmu staršiemu bratovi. Jeho život sa odvíja na posteli a vozíčku. Trpí veľkým množstvom diagnóz, ktoré nám zdravým nič nehovoria. Spomenieme len zopár – detská mozgová obrna, epilepsia, hypotónia, encephalopathia… Šimonkovi rodičia si nemôžu tak ako my len tak vybehnúť s priateľmi na kávu, na dovolenku, zobrať deti na výlet. Nie, celú svoju starostlivosť, všetok svoj čas delia medzi choré a zdravé dieťa.

Preto sa pridajte k Lišiakom a darujte dobro. Darujte svojich 521 centov a my odbehneme našich 521km. Vás bude hriať dobrý pocit, nás budú páliť svaly. Samozrejme, výška vášho príspevku je dobrovoľná, veríme že z malých príspevkov dáme dokopy jeden obrovský a rodičia budú môcť zrekonštruovať kúpeľňu tak, aby si uľahčili manipuláciu so Šimonkom. Všetky vyzbierané prostriedky chcú použiť na nákup hydraulického lôžka na kúpanie, s čím je spojená aj nutná rekonštrukcia kúpeľne.

Číslo účtu OZ Myšička, kam môžete posielať svoj dobrovoľný príspevok je SK3883300000002801527995 (do poznámky prosíme uviesť Lišiaci).
Príspevok je možné poukázať do 16.6.2019.

Ďakujeme.

Lišiaci z Považia, ilustračné foto: pixabay.com.