Deň gulášu Púchovskej doliny v Ihrišti

664

V sobotu 11. mája sa v prekrásnom prírodnom prostredí hasičského areálu v Ihrišti konal 11. ročník súťaže vo varení gulášu „Deň gulášu Púchovej doliny“.

Počasie sa organizátorom vydarilo, záujem súťažiacich, divákov a konzumentov gulášu bol tradične veľký. Súťažilo 28 družstiev, nielen z púchovského okresu. Trojčlenná odborná porota, ktorej určite nikto z prítomných nezávidel, posudzovala podľa viacerých kritérií a nakoniec musela rozhodnúť a určiť konečné poradie. Celkovým víťazom sa stalo družstvo „Centrál Pub Team“, druhé miesto patrilo tímu „Avengers a Rybári“ a tretí skončili „Smädní susedia“. Víťaz za odmenu dostal 2-metrovú putovnú varešku, krásny pohár, súdok piva a finančnú odmenu 200 eur. Nik zo súťažiacich neodišiel naprázdno – odmenené boli všetky družstvá.

Súčasťou akcie bola aj tradičná prehliadka jeleních zhodov – parohov nájdených v roku 2019 v siedmich poľovných revíroch Púchovskej doliny. Ako sa pre Púchovské noviny vyjadril organizátor podujatia Rudolf Galánek: „Vystavených je 104 jeleních zhodov, 4 danielie a najlepšie zhody budú odmenené medailami. Súťaží sa v kategóriách: najťažší zhod, najdlhší zhod, najvyššia bodová hodnota C.I.C, najkrajší pár a najlepší zhodár na doline. Najviac zhodov patrilo PZ Hrebienok Záriečie, odkiaľ pochádza i najlepší zhodár. Cieľom našej akcie je okrem odbornej chovateľskej stránky naučiť verejnosť nájdené zhody nahlasovať a komunikovať s poľovnými združeniami.“

V hasičskom areáli v Ihrišti v sobotu nechýbali ani ďalšie doplnkové súťaže a sprievodné akcie, tombola, zapálenie vatry a záverečná diskotéka DJ Madalu.

Text a foto: Slavomír Flimmel