Deň gulášu Púchovskej doliny

1200

V nedeľu 7. mája sa na lúke v Ihrišti konala súťaž vo varení gulášu. Počet družstiev bol tento ročník až 36, čím bol vytvorený rekord podujatia v počte družstiev. Varil sa klasický kotlíkový guláš z hovädziny, bravčoviny, ale hlavne z diviny. Hodnotenie bolo dvojkolové – v prvom kole si sami súťažiaci vybrali z 36-tich vzoriek 12 najlepších, ktoré hodnotila odborná porota.

Víťazom sa stalo družstvo KOLEGOVCI z Ihríšť, ktoré si okrem putovnej varechy a pohára odnieslo výhru 300 eur, druhé miesto a 200 eur si až po rozstrele vybojovalo družstvo MAJSTERKOVCI zo Starých Nosíc. Na treťom mieste s výhrou 100 eur skončilo družstvo Obec Záriečie. Víťazmi sa ale celkom určite stali všetci tí, ktorí sa 7.mája zišli v prekrásnom prírodnom prostredí v Ihrišti a v príjemnej priateľskej atmosfére prežili krásnu nedeľu.

Súčasťou bol i 4-tý ročník prehliadky jeleních zhodov z poľovných revírov Púchovskej doliny – PO Gýmeš-Bukovina, PZ Hrebienok, PZ Mladoňov a PZ Kýčera. Spolu bolo vystavených 140 zhodov. Medaile boli rozdané v 6-tich kategóriách – najťažší, najdlhší, najkrajší pár, najzaujímavejšia abnormalita , najviac bodov CIC a súdok piva získal najlepší zhodár doliny. Tentokrát to bol Patrik Kopinec z PZ Mladoňov Lazy pod Makytou.

Rudolf Galánek
Foto: Slavomír Flimmel