Deň otvorených dverí Continental Tires Slovakia, s.r.o. v Púchove zaujal tisícky návštevníkov

5474


Spoločnosť Continental Tires Slovakia, s.r.o. výrobca osobných, ľahkých nákladných a nákladných pneumatík privítala v Púchove v stredu 1. mája 2024 na svojom tradičnom podujatí – Deň otvorených dverí Continental 2024 viac ako 17 tisíc návštevníkov. Spoločnosť Continental Tires Slovakia, s.r.o. tvorí závod Osobné a ľahké nákladné pneumatiky, závod Nákladné pneumatiky a zamestnáva viac ako 5 000 zamestnancov. Súčasťou spoločnosti je aj divízia Technologické centrum zaoberajúca sa výskumom a vývojom pneumatík celosvetovo a tiež konsolidovaná jednotka divízie ContiTech, ktorá je k dispozícii zákazníkom ťažobného priemyslu teritórií EMEA.
Nielen naši zamestnanci a ich rodiny, ale aj široká verejnosť z nášho regiónu sa už niekoľko týždňov pred začiatkom podujatia tešili na dopoludnie plné zábavy, pohody a zážitkov.
Našich návštevníkov samozrejme najviac zaujala prehliadka výroby oboch našich závodov, kde naživo dostali možnosť pozrieť sa na výrobu našich pneumatík. Samozrejmosťou bol aj zábavný program, ktorý zaujal nielen deti, ale taktiež aj staršie ročníky. Deti sa určite potešili originálnemu eco bludisku, kde si spolu so svojimi rodičmi prešli jednotlivé stanoviská a súťažné aktivity na tému ochrany životného prostredia. O dobrú náladu sa tiež postarali aj hudobné a tanečné vystúpenia Folklórneho súboru Považan, Základnej umeleckej školy v Púchove, Centra voľného času Včielka a Dychovej hudby. Podujatie ozvláštnili svojimi prehliadkami historické vozidlá Veterán klubu Manín.

Náš program sme doplnili o ukážky práce požiarnikov, výcvik štvornohých kamarátov vedený kynologickým klubom Mladosť Mestečko a tiež nafukovacie atrakcie. Obľúbení rozprávkoví maskoti nemohli chýbať ani tento rok, a najmenší návštevníci nášho podujatia budú vďaka fotografiám s nimi ešte dlho spomínať na tento príjemný slnečný deň. „Deň otvorených dverí je skutočne výnimočnou príležitosťou sprístupniť rodinným príslušníkom a priateľom našich zamestnancov pracoviská a predviesť výrobu pneumatík. Nezabúdame ani na stretnutie s našimi bývalých zamestnanci, ktorí tak môžu porovnať rozvoj, ktorý sa udial od ich odchodu do zaslúženého dôchodku. Verím, že si všetci naši návštevníci užili náš prvomájový deň tak, aby naň mohli ešte dlho spomínať.“ zdôraznil Ladislav Rosina, konateľ a riaditeľ závodu Osobné a ľahké nákladné pneumatiky. Anton Vatala, konateľ a riaditeľ závodu Nákladné pneumatiky: „Deň otvorených dverí patrí v našej spoločnosti ku dlhoročnej tradícii, kedy si nenecháme újsť príležitosť v neformálnej a priateľskej atmosfére stretnúť sa s našimi kolegami, ich deťmi a rodinami. Samozrejme, u nás vždy radi privítame aj našich dôchodcov, ktorí stáli pri vzniku a významne napomohli k rozvoju našej spoločnosti a máme tak príležitosť s nimi zdieľať ďalšie úspechy našej spoločnosti.“

Katarína Pavlisová, Continental Púchov