Cena Popradu

240

Počas troch dní 19.- 21. apríla 2024 sa v Aquacity Poprad na 50 metrovom bazéne uskutočnili medzinárodné plavecké preteky 24. ročník Ceny Popradu a zároveň 14. ročník Memoriálu Filipa Lutza. Náš plavecký klub reprezentovali: Adriana Cenigová v seniorskej kategórii, Richard Behro v juniorskej a Marek Hanták s Matejom Kucejom v žiackej.

V konkurencii plavcov z 37 klubov si vybojovali výborné umiestnenia. Marek Hanták sa na medailové pódium postavil trikrát – 2.miesto získal v disciplíne 50 metrov motýlik a dve tretie na 100 a 200 m motýlik, šiesty doplával na 200m voľný spôsob a na 50m voľný spôsob bol ôsmy. Matej Kucej si odniesol bronz zo stovky prsia a 4.miesto z 50m prsia. Adriana Cenigová si vybojovala bronzovú medailu na 50 m prsia, štvrtá doplávala na stovke prsia a ôsma na 100m znak. Richard Behro sa pohyboval vo svojich disciplínach v prvej dvadsiatke pretekárov.

Všetkým patrí veľká gratulácia a vďaka za reprezentáciu nášho plaveckého klubu a mesta.