Desať z dvanástich podujatí Púchovského kultúrneho leta je úspešne za nami

352

Púchovské kultúrne leto 2018 pomaličky dopisuje svoju 14-tu kapitolu (po prvý raz sme ho verejnosti ponúkli v lete r. 2005). Aj tento rok zaujalo divákov svojou pestrosťou i tradičnosťou. K tradičným patria: popoludnie pre deti a rodičov Kockoviny (13.ročník), Letný Bažant Kinematograf (8.ročník v našej organizácii), Letný táborový muzikál pre verejnosť (7.ročník), Muzikomat (5.ročník), Byť šikovným sa v Púchove oplatí alebo Za samé jednotky leto na jednotku (3.ročník).

Alfou –omegou exteriérových podujatí je vždy počasie, ktorého prajnosť je vždy zárukou vyššej návštevnosti a preto sme veľmi šťastní, že zo spomínaných doterajších desiatich podujatí nám počasie prialo na ôsmich/deviatich. Medzi kvapkami dažďa znela len spomienková revivalová muzika kapely Creedence Revival Band. Jemne popršalo alebo popŕchalo v dva zo štyroch tohtoročných filmových večerov pod hviezdami, čo ale neodradilo množstvo divákov, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Doposiaľ najvyššej diváckej návštevnosti sa tešila domáca kapela Acustica deLUXE, ktorá ponúkla naozaj nezabudnuteľný hudobný večer. Svoju poslednú kapitolu v tretiu augustovú nedeľu tohto roka dopísala slovensko-česká súťaž neprofesionálnych kapiel a jednotlivcov Muzikomat, ktorej projekt vzájomnej spolupráce miest Púchov a Vsetín bol datovaný na spomínaných 5 ročníkov súťaže.

Púchovské kultúrne leto pokračuje ďalej – poslednými dvoma podujatiami: 27.8. koncertom úspešnej slovenskej zostavy S hudbou vesmírnou a 29.8. sviatočným Koncertom pre nádej Maroša Banga a jeho hostí. Srdečne pozývame. K pestrosti a úspechu Púchovského táborového leta 2018 Divadla Púchov sa informačne vrátime v niektorom z ďalších vydaní Púchovských novín.

Mika Vargová, manažérka kultúry