DH Mošteňanka pokračovala v hudobnom cykle

570

Minulý týždeň pokračoval hudobný festival dychovej hudby s názvom „Kapelo polku hrej“. Hlavným vystupujúcim bola dychová hudba z neďalekého Dolného Moštenca, ktorú fanúšikovia ľudoviek a dychoviek poznajú ako DH Mošteňanka.

Dychová hudba Mošteňanka bola založená okolo roku 1980 muzikantom Jánom Veličom a jeho kamarátmi. V súčasnosti toto ľudové zoskupenie hudobníkov tvoria mladí, ale aj pôvodní členovia. Kapelníkom je Marián Vallo a kapelníčkom Artur Majčiník, ktorý v dvoch krátkych rozhovoroch predstavil kapelu a rozosmial divákov rozprávaním rôznych komických zážitkov, ktoré sa udiali počas pôsobenia na hudobnej scéne.

Mošteňanka vystupuje na rôznych kultúrnych a spoločenských akciách, preto zavítali aj do púchovského divadla. Hlavnými podujatiami sú promenádne vystúpenia, rodinné oslavy, či svadby, zábavy a plesy. Repertoár majú pestrý rovnako, ako všetky dychové hudby, ktoré sa zúčastnia tohto hudobného festivalu. Základ ich repertoáru tvoria ľudové piesne, ale rovnako tiež upravené skladby a skladby z vlastnej tvorby, ktoré ani tentokrát nechýbali. Tradičné ľudové motívy akými sú láska, víno, či krásne slovenské ženy v piesňach  prevládali. Diváci na sebe nenechali dlho čakať a ku dvom  mošteňanským spevákom sa veľmi rýchlo pridali.

Záštitu nad cyklom koncertov dychovej hudby prebral primátor mesta Rastislav Henek.

Text a foto: Barbora Krchňavá