Domáca čierna séria Púchovčanov pokračuje

69

14. kolo: MŠK Púchov – Šamorín 0:1 (0:1)
Gól: 17. Csóka
ŽK: Lacko, Holiš, Kopičár, Strelčík, Kaufman – Lehotský, Pančík, Owusu, Badjie, Yarosh, Baez, ČK: Mišák (MŠK Púchov) za hrubé nešportové správanie po zápase
Rozhodcovia: Smolák, Vorel, Tokoľ, 220 divákov

Šamorínčania od úvodného hvizdu potvrdzovali, že patria k najkvalitnejším mužstvám druhej ligy. Už v piatej minúte musel Strelčík vyraziť nebezpečnú strelu Csóka na roh. Na druhej strane v 14. minúte napriahol ku strele spoza šestnástky Holiš, a hosťujúci gólman loptu vytlačil na roh. Rozhodnutie prišlo v 17. minúte, kedy Csóka prešiel do pokutového územia Púchova ako nôž maslom. Strelčík jeho strelu vyrazil, na dorážku už bol bezmocný – 0:1. Päť minút pred koncom prvého polčasu mal vyrovnanie na hlave Pavlovič. Po rohovom kopa však zo štyroch metrov mieril nad bránku. V 55. minúte sa opäť zaskvel Strelčík pri zakončení Csóku, vzápätí mu pomohol pri dorážke Kaufman. V 73. minúte si na Holáňov center nabehol Biricz, jeho prudkú hlavičku pod brvno brankár Šamorína zázračne vyrazil. V nadstavenom čase mohli hostia zvýšiť svoj náskok, Strelčík si však so strelou Bjekiča poradil. Púchovčania prehrali štvrtý zápas v rade na svojom trávniku.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Pavlovič, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz, Loduha, Mráz (46. Martinček), Kapusniak (71. Holáň), Holiš, tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 14. kola: Myjava – Košice 0:1, Dubnica nad Váhom – Petržalka 1:0, Prešov – Dolný Kubín 2:0, Považská Bystrica – Žiar nad Hronom 2:2, Slovan Bratislava B – Humenné 0:1, Rača – Komárno 1:0

16. Petržalka 13 3 3 7 16:20 12

Program 15. kola: FC Petržalka – MŠK Púchov (30. 10. o 10.30), Žilina B – Dubnica, Šamorín – Slovan B, Pohronie – Prešov, Humenné – Myjava, Komáírno – P. Bystrica, Košice – Rača, Dolný Kubín – Trebišov