Domáci víkend dievčat – 10 zápasov, 6 víťazstiev

235

Uplynulý víkend sa 4 z 5 družstiev 1.VK Púchov predstavilo na domácich palubovkách. Ako prvé zasiahli loptu pod vysokou sieťou najmladšie hráčky v minivolejbale trojíc. V sobotu 19. 2. o 10:00 sa začali odvety 1. skupiny SPORTIKA mini-ligy dievčat. Postupne si odohrali vzájomné zápasy družstvá HIT Trnavy A a B s domácimi družstvami 1.VK Púchov A a B. Púchovské A-čko, rovnako ako minulý týždeň v Trnave, vyhralo všetky svoje zápasy, B-družstvo zlepšilo svoj výkon a uchmatlo trnavskému A-čku 1 set a rozhodovalo sa v tie-breaku.

V rovnaký deň, o hodinu neskôr, nastúpili v 5.kole 1.ligy junioriek Púchovčanky proti dievčatám ŠK ELBA Prešov. Na hráčkach bolo vidno následky výpadku tréningového procesu spôsobeného karanténami i zraneniami viacerých hráčok. Prešov bol presnejší na príjme podania a hlavne efektívnejší v útoku smečom. Domáce síce bojovali, predviedli viacero pekných akcií, ale na výhru to nestačilo ani v jednom zápase.

Štvrtým družstvom, ktoré sa predstavilo doma, bolo družstvo midi (4-kového) volejbalu. V treťom kole základnej časti hostili v nedeľu družstvo VKM Piešťany a VK Skalica. Doteraz všetky predchádzajúce zápasy vyhrali púchovčanky, ktoré tak boli v pozícii favorita. Avšak hostky sa dobre pripravili a chceli vyhrať aspoň raz. Piešťanom vyšli prvé dva sety, kde sa im darilo najmä na podaní. Púchov využil na ihrisku všetkých 8 hráčok, 4 v prvom sete a ďalšie 4 v druhom sete. Do tretieho setu nastúpila zmiešaná zostava a ukázalo sa, že tréner vybral správnu zostavu. Družstvo ožilo, prestalo robiť zbytočné chyby na podaní a v poli. Púchovčanky ovládli ihrisko a zaslúžene otočili zápas z 0:2 na výhru 3:2. V poslednom zápase potvrdili 1. miesto v základnej skupine výhrou nad Skalicou 3:1.

Výsledky – minivolejbal trojíc:
Púchov A – Trnava A 2:1 (15, -18, 14), Púchov B – Trnava B 2:0 (19, 14), Púchov B – Trnava A 1:2 (-19, 19, -8), Púchov A – Trnava B 2:0 (13, 13), Trnava A –Trnava B 2:0 (11, 13) a Púchov A – Púchov B 2:0 (13, 14).

1. liga juniorky:
    1.VKK Púchov – ŠK ELBA Prešov 0:3 (-19, -16, -15) a 0:3 (-19, -14, -12)

MIDI volejbal:
Púchov – Piešťany 3:2 (-21, -6, 16, 15, 9), Piešťany – Skalica 3:0 (12, 15, 7) a Púchov – Skalica 3:1 (-19, 10, 11, 24).

M. Suchánek, foto: 1.VK Púchov