Vynikajúce výsledky Púchovských plavcov – vytrvalcov

217

Dňa 12. 2. 2022 sa plavci Plaveckého klubu MATADOR Púchov zúčastnili Krajských majstrovstiev žiakov – preteky dlhých tratí. Pod tento pojem sa skrývajú najdlhšie olympijské trate v bazénovom plávaní a to 1500 voľným spôsobom (VS), 800 VS a 400 VS. Preteky sa uskutočnili v Senici na vynovenom bazéne, pričom vzhľadom na protipandemické opatrenia sa mohlo zúčastniť iba 100 najlepších pretekárov z celej oblasti, vrátane veľkých klubov ako Trnava, Piešťany, Trenčín.

Výborné výsledky v skvelej konkurencii dosiahli púchovskí plavci vo všetkých disciplínach. Karin Šmigurová obsadila dve bronzové priečky v disciplínach 800 VS a 1500 VS, Ciesarová Simona bola tretia v disciplíne 400 VS, Lucia Jurgová vo svojej kategórii obsadila tretie miesto na 400 VS a štvrté na 800 VS, rovnako štvrtá v tejto disciplíne bola aj Natália Strašíková. Nepopulárne štvrté miesto obsadil medzi chlapcami aj Richard Pobežal na 400 VS. Potešujúce zistenie však pre trénera Petra Bílika bol fakt, že si všetci plavci svojím účinkovaním v bazéne zaplávali nové osobné rekordy. Za ich odvahu popasovať sa s takýmito dlhými dištanciami v plávaní (60 dĺžok na púchovskom bazéne v čase pod 20 minút), ako aj za dosiahnuté výsledky, im patrí pochvala od trénera. Čo sa týka ďalších plánov púchovských plavcov, čaká ich v dňoch 19.-20.02. pretek Orca Children Cup – 1. kolo v Bratislave.

PB, foto: Plavecký klub