Dopravný inžinier o závorách pri Bille: V podobnom prípade sme s ich vybudovaním nesúhlasili

734

Spoločnosť Billa doručila mestu žiadosť, na základe ktorej chce inštalovať závory pri vstupe na parkovisko, ktoré sa nachádza zboku jej predajne. „Mala by sa tým obmedziť bezplatná doba státia na parkovisku na 60 minút a po jej prekročení by vodiči zaplatili dve eurá za každú začatú hodinu,“ informuje vedúca oddelenia dopravy a služieb Alena Vavrová.
K žiadosti sa musí vyjadriť aj dopravný inžinier, ktorý situáciu pri Bille prirovnáva k tej pri Lidli: „Každé takéto obmedzenie má vplyv na priľahlú cestnú komunikáciu. Nedisponujem zatiaľ technickou dokumentáciou, teda neviem, kde presne by boli závory umiestnené. Je však pravdepodobné, že na spomínanej ceste by sa mohli kvôli závorám tvoriť kolóny. V podobnom prípade, akým bola žiadosť firmy Lidl, sme s vybudovaním závor nesúhlasili,“ upozorňuje Rastislav Brezina.
-r-

ANKETA:
Súhlasíte s obmedzením bezplatného parkovania pri Bille a s vybudovaním závor?
Je kapacita parkovacích miest v meste podľa vás dostatočná?

Iveta, 52 rokov, zdravotná sestra
Súhlasím s tým, pretože keď chcem v Bille nakúpiť, tak občas nemám kde zaparkovať. Miesta sú obsadené ľuďmi z neďalekých bytoviek, ktorí tu parkujú zadarmo. Prečo by niektorí Púchovčania mali za parkovanie pri paneláku platiť a iní nie? S parkovaním je v Púchove celkovo problém.

Martin, 28 rokov, robotník
Áno, ak je to pozemok Billy, tak prečo by ho nemohli využívať tak, ako oni chcú. Kompetentní tu v meste majú riadny guláš s tým parkovaním. Niektorí susedia majú 3 autá a ja mám jedno a keď idem z nočnej, tak nemám kde zaparkovať.

Lukáš, 35 rokov, šofér
Nie som priamo z Púchova a pri Bille neparkujem, ale keď sem prídem, tak cena za parkovací lístok z automatu je nehorázna. V omnoho väčších mestách je to oveľa menej.

Mirka, 23 rokov, študentka
Jazdím na aute rodičov, keďže ešte študujem a vlastné auto si nemôžem dovoliť. Máme ročnú parkovaciu známku vyhradenú na jednu ulicu, ale nemáme kde parkovať, keďže miesta obsadzujú ľudia z iných ulíc.

Miloš, 26 rokov, stavebný inžinier
Kapacita je nedostatočná. Problém s parkovaním v Púchove je, ale nesúhlasím s rozširovaním parkovacích plôch na úkor zelene. Problematiku parkovania je potrebné v Púchove riešiť komplexne. So závorami súhlasím, pretože to je parkovacie miesto pre zákazníkov obchodu a nie obyvateľov bytoviek okolo.

Jozef, 46 rokov, robotník
Bývam v bytovke pri tomto parkovisku a pri Bille parkujem z toho dôvodu, že na parkovisku pred panelákom je plno. Parkovaciu kartu mám na celé mesto, ale nechcem parkovať na druhej strane mesta, keď idem z práce unavený domov. Ak to tu uzavrú závorami, tak s tým nič nespravím. Malo by sa to riešiť inak.

Karol, 30 rokov, pedagóg
Nemám auto, ani šoferák. No nepáči sa mi, že v Púchove je stále problém s parkovaním, pričom sa neustále stavajú nové a nové plochy a ubúda zelená plocha. Nemôžu byť všade napchaté len autá!

Janka, 41 rokov, predavačka
Nemám tu problém s parkovaním. Neviem, či závory vyriešia situáciu. Skôr tu vznikne dopravný chaos. Miest na parkovanie v meste je dosť, ale ľudia sa nevedia chovať.

-pam-