Juniorský tím florbalistov opäť úspešný

368

Mladí púchovskí florbalisti pokračujú v zlepšujúcich sa výkonoch. Z dvojkola v Seredi si priviezli jedno cenné víťazstvo, keď druhýkrát v rozmedzí dvoch týždňov zdolali Trnavu. V ďalšom stretnutí už nestačili na suverénneho lídra z Trenčína.

Dôležitý duel s Trnavou priniesol poriadnu drámu. Lepšie začali Púchovčania, ktorí v úvode dvakrát vyhrávali po góloch Janta a Jurenku. Trnavčania kontrovali na rozmedzí prvej a druhej časti, kedy dvakrát udreli a otočili na 3:2. Púchov potom dlho nevedel dobyť bránu súpera, až v tretej tretine Zemančík nezištne našiel Jurenku, ktorý pred odkrytou bránou nezaváhal a vyrovnal. Rozhodnutie napokon priniesol kuriózny okamih, keď Zemančík z rohu ihriska nastreľoval loptičku pred bránu, kde si ju trnavský obranca Kováč nechtiac vrazil do siete a upravil na 3:4. Trnava si v závere vytvorila príležitosti a hnala sa za vyrovnaním. Púchovčania však mali v bráne Laššáka, ktorý zlikvidoval všetky nebezpečné situácie. Mimoriadne dôležité dva body za víťazstvo 4:3 tak budovali na Považie.

V zápase s vedúcim mužstvom z Trenčína začali Púchovčania taktiež výborne,  keď sa už po troch minútach ujali vedenia gólom Bibzu. Akoby tým však vyprovokovali gólový hurikán Trenčanov, ktorí ešte v prvej tretine osemkrát skórovali. Celkovo zaznamenal Trenčín 14 presných zásahov, Púchov kontroval päťkrát, keď svoj druhý gól pridal Bibza a hetrikom sa blysol Daniel Krajči.

Juniori FBK Púchov sú v tabuľke naďalej na poslednej 7. priečke, kde majú na konte 4 body pri skóre 48:84. Na Trnavu, ktorá je šiesta, strácajú pred záverečnými dvomi zápasmi len dva body.

6. dvojkolo regionálnej ligy juniorov západ:

FBC 11 Trnava – FBK Púchov 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)

Góly FBK Púchov: Jurenka 2, Janto, Kováč (vlastný)

FBK Púchov – 1. FBC Trenčín 5:14 (1:8, 3:3, 1:3)

Góly: Krajči 3, Bibza 2

V zápasoch nastúpili: Laššák (Gamboš) – Jurenka, Bibza, Briš, Krajči, Hanes, L. Žemla, M. Žemla, Beriac, Fongus, Zemančík, Janto, Šesták