Dorastenec „zarezáva“ medzi mužmi

403

Ofenzívny stredopoliar púchovského dorastu Ľuboš Šeroň zažil už v svojich osemnástich rokoch premiéru v druholigovom zápase mužov. Prvýkrát mu dal tréner Lukáš Kaplan dôveru v dôležitom domácom stretnutí so žilinskou rezervou. Na trávniku strávil prvý polčas a zažil svoju víťaznú premiéru v druhej lige mužov. Prechod z kategórie dorastu do „dospelého“ futbalu nie je podľa odborníkov jednoduchý, na vlastnej koži si to vyskúšal aj Ľuboš. „Pred zápasom som mal trošku trému, stres, ale potom to zo mňa opadlo a bolo to v pohode. Tréner mi povedal, že to bolo dobré, ale ja si myslím, že to mohlo byť aj lepšie, chcel som dať gól alebo mať aspoň asistenciu,“ zhodnotil svoj prvý zápas v drese púchovského áčka.
V porovnaní s dorasteneckým futbalom je ten mužský podľa neho rýchlejší, vyššie je tempo hry a hra má viac fyzický charakter. Rodák z Dolného Hričova bol na minulotýždňovom tréningu už dve hodiny pred mužským tréningom, prišiel sa pozrieť na tréning svojich spoluhráčov z dorastu. Tréningy s mužmi sú podľa neho fyzicky náročnejšie, rozdiel v intenzite prihrávok je evidentný. Spočiatku mu to robilo problémy, ale postupne si zvyká.
Ľuboš Šeroň bude vekovo v kategórii dorastu aj v budúcej sezóne. Po domácej premiére proti Žiline vybehol v druhom polčase na trávnik aj v ďalšom víťaznom stretnutí Púchova v Poprade. V osemnástich rokoch má pred sebou sľubnú futbalovú kariéru. Ľuboš je dôkazom púchovskej koncepčnej práce s mládežou a dôkazom, že dostať sa z druhej dorasteneckej ligy do kádra druholigových mužov nie je nereálne.

pok